Spausdinti

Knygų skolinimas

Bibliotekos knygas skoliname į namus tik LSMU studentams ir darbuotojams.

Knygų paieška

Informaciją apie skolinamas knygas rasite LSMU bibliotekoje. Čia matysite visus leidinius ir to paties pavadinimo visų egzempliorių informaciją, jų saugojimo vietą, prieinamumą einamuoju laiku, skolinimo terminus.

Knygų užsakymas

Saugykloje saugomus leidinius jums reikės užsisakyti. Pasirinkite laisvą, o jeigu tokių nėra, tuomet artimiausiu laiku grąžintiną egzempliorių ir puslapio kairiajame krašte susiraskite aktyvią nuorodą „Užsakymas". Tokiu pat būdu galite rezervuoti ir vadovėlius iš atvirų fondų, kurių einamuoju laiku lentynose nėra. Užsisakant vadovėlius, pasirinkti egzempliorių pagal grąžinimo datą nebūtina. Jeigu to paties pavadinimo vadovėlio bent vienas egzempliorius yra užsakytas kitų vartotojų, sistema jūsų užsakymą surikiuos į eilę pagal užsakymo pateikimo laiką.

Vartotojo paskyra

Prie asmeninės paskyros prisijungsite meniu juostos viršutinėje puslapio dalyje, dešiniajame kampe pasirinkę nuorodą „Prisijungti“. Prisijungimui naudokite bendrąjį universiteto sistemų vardą ir slaptažodį.

Skaitytojo paskyroje galėsite pasitikrinti kokius leidinius esate pasiskolinę, stebėti jūsų užsakymų vykdymo eigą, tikrinti skolinimo terminus ir juos prasitęsti. Skolinimo terminas nebus tęsiamas, jeigu jūsų paimto leidinio bent vienas egzempliorius bus užsakytas kitų vartotojų. Jeigu pavėluotai grąžinsite ar laiku neprasitęsite skolinimo terminų, jums bus rodoma išsami informacija apie delspinigius.

login.jpg (zoomed, 900x550)


Knygų pasiėmimas

Pagal kataloguose nurodytą informaciją skolinamas knygas atviruose fonduose jums reikės susirasti savarankiškai. Įsiminkite knygos saugojimo vietą ir šifrą, žymintį išdėstymo seką lentynoje. Knygų galite ieškoti ir tik pagal lentynų užrašus. Išdavimą registruokite prie savitarnos kompiuterių arba aptarnavimo vietose.

Užsakymų pasiėmimas

Įvykdytus užsakymus pasiimsite BIC (Eivenių g. 6) 2 aukšto aptarnavimo vietose arba Veterinarijos akademijos bibliotekos abonemente (Tilžės g.18), priklausomai nuo jūsų pasirinkto ir užsakyto egzemplioriaus saugojimo vietos. Užsakymų lentynoje knygos saugomos 2 darbo dienas. Konkretus terminas, per kurį turite atsiimti užsakymą, bus nurodytas jūsų paskyroje. Užsakytas knygas išduodame pateikus dokumentą ir tik juos užsakiusiems asmenims.

Vadovėlių skolinimas

Vienu metu skolinamas egzempliorių kiekis Neribojamas
Skolinimo terminas kiekvienam vadovėlio pavadinimui skirtingas Nuo 1 savaitės iki semestro
Leidžiamų pratęsimų laikotarpis 200 dienų
Leidžiamų pratęsimų laikotarpis pedagoginiam personalui 12 mėnesių

Skaityklų atviruose fonduose esančių knygų skolinimas

Knygos vartotojų grupėms Vienu metu skolinamas egzempliorių kiekis Išdavimo terminas Pratęsimų laikotarpis
Knygos su žaliais lipdukais LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 11 dienų 60 dienų
Knygos su raudonais lipdukais Skaitykloje
Knygos su mėlynais lipdukais LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 21 diena 70 dienų
Grožinės literatūros knygos (be lipdukų) LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 30 dienų 60 dienų
Mokslo populiarioji, pažintinė literatūra iš skaityklų (be lipdukų)
LSMU studentams ir visiems darbuotojams 6 21 diena 60 dienų

Knygų skolinimas trumpiesiems terminams

Išdavimo terminas Vienu metu skolinamų egzempliorių kiekis
Nakčiai 4
Savaitgaliui 3
1 dienai 5
3 dienoms 8

Saugyklų knygų skolinimas

Išdavimo terminas 10 dienų Mėnesiui
Vienu metu skolinamas egzempliorių kiekis 5 5
Pratęsimų laikotarpis 60 dienų

Iš saugyklų užsakytos laisvos knygos į aptarnavimo vietą atnešamos darbo dienomis nuo 8:00 - 17:00 per 30 min.

Knygų grąžinimas

Įsitikinkite ar grąžinamos knygos lipdėje esantis brūkšninis kodas yra toks, koks yra nurodytas jūsų paskyroje. Susikeitimo egzemplioriais atveju sistema grąžinamą knygą užregistruos ne jums, o jį paėmusiam asmeniui.

Delspinigiai

Už pradelstą skolinimo terminą sistema jums skaičiuos delspinigius po 0,14 Eur už kiekvieną egzempliorių per vieną pavėluotą kalendorinę dieną. Leidiniai jums nebus skolinami, jeigu surinkta delspinigių suma bus didesnė nei 12 Eur. Delspinigius galima mokėti dalimis. Įmokos priimamos bibliotekos kasoje grynaisiais pinigais arba banko kortele, taip pat galima mokėti internetu.

Mokėjimo pavyzdys.

Atsiskaitymas už sugadintas ar prarastas bibliotekos knygas

Už sugadintas ar prarastas bibliotekos knygas priimame tokios pačios vertės knygas iš Bibliotekai reikalingų knygų sąrašo. Atsiskaitymą iš anksto aptarkite su aptarnaujančiu bibliotekininku.