Spausdinti

Specialiųjų poreikių turintiems studentams

Valstybinio studijų fondo įgyvendinamo projekto „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams" bei LSMU, kaip projekto partnerių darbo rezultate, LSMU BIC studentams siūlo naudotis šiomis darbo priemonėmis:

Prietaisas/Programinė įranga Saugojimo vieta
domino.jpg (226x169, 145x169)
   BELLMAN AUDIO DOMINO PRO - tai skaitmeninė, koduota vidinio ryšio sistema, naudojanti unikalų garso apdorojimą ir bevielę plačiajuostę technologiją, padedanti suvokti kalbą sunkiose girdėjimui situacijose. Domino sistema susideda iš siųstuvo ir imtuvo turinčių unikalius mikrofonus. Garsas yra “pagaunamas” siųstuvo arba imtuvo ir paverčiamas skaitmeniniais duomenimis. Kalba yra išryškinama, o foninis triukšmas pašalinamas.

  Skaitmeninis radio ryšio kanalas perkelia garsą iš dėstytojo siųstuvo tiesiogiai į klausytojo imtuvą. Kalba švari, skaidri, aiški, be jokių pašalinių trukdžių. Jei norite bendrauti su bendrakursiu, kuris yra šalia, - paprasčiausiai įjunkite vidinį kryptinį ar visakryptį mikrofoną ir bendraukite su juo. Net jei dėvite klausos aparatą, nereikės nieko jame perjunginėti.

   Sistemą tinka naudoti su bet kokios firmos klausos aparatais, jei jie turi teleritės režimą. Taip pat sistema gerai užsirekomendavo nešiojančiųjų kochlearinius implantus tarpe, kuriems kokybiškas, be pašalinių triukšmų garsas yra itin svarbus.

   Bellman Audio Domino sistema turi visą eilę savybių, kurių neturi kitos sistemos: skaitmeninis duomenų perdavimas tarp siųstuvo ir imtuvo (ryšio kokybė priėmimo zonoje visada yra ideali: jokių iškraipymų ar pašalinių triukšmų, nepriklausomai nuo atstumo tarp siųstuvo ir imtuvo, bei patalpose esančių elektrinių įrenginių), imtuvas turi savo mikrofoną su atskiru garso reguliatoriumi. Naudotojas gali pats reguliuotis kokiu garsu, tembru nori girdėti iš siųstuvo ateinantį signalą ir kokiu garsu nori girdėti aplinką (neperjungiant klausos aparatų ir naudojant juos “grynos” teleritės režime). Siųstuvas ir imtuvas turi du mikrofonų režimus: kryptinis, kai priimamas aiškiai be trukdžių ar pašalinių garsų priešais esančio žmogaus balsas (siųstuve pvz.: dėstytojo balsas); visakryptis, kai girdimi aplinkos garsai ir jaučiama patalpų akustika. Iš imtuvo galima per atstumą perjungti siųstuvo mikrofono režimus.

   Imtuvų ir siųstuvų baterijas, kaip mobiliųjų telefonų, reikia pirmus 3 k. pilnai išeikvoti ir pilnai įkrauti.

Plačiau apie Bellman Audio Domino Pro

Bellman Audio Domino Pro naudojimo instrukcija

Imtuvo siųstuvo suporavimas

Bellman Audio Domino Pro techninės charakteristikos

Bellman Audio Domino Pro (youtube)

Išankstinis rezervavimas 4 aukšto aptarnavimo poste arba el.paštu bibliotekos.info@lsmuni.lt

4a. skaitykla

jaw.jpg (250x170, 250x44)wtalkerv.jpg (250x170, 250x44)

     JAWS 14 for Windows – tai programinė įranga, analizuojanti informaciją ekrane ir perduodanti ją kalbos sintezatoriui, kuris paverčia tekstą garsu.

  WinTalker Voice 1.6 – programa (kalbos sintezatorius), kompiuterio ekrane esančią informaciją vartotojui perduodanti garsu lietuvių kalba.

   Naudodami JAWS for Windows programą regos negalią turintys studentai gali dirbti su visomis, Microsoft Windows operacinės sistemos terpėje veikiančiomis programomis.

JAWS ir WinTalker Voice diegimo ir derinimo pagalba.

Multimedijos klasė 405 kab. (4a. skaitykla)


topaz.png (zoomed, 900x356)

   Vaizdo didintuvas TOPAZ XL HD – tai silpnaregiams skirta priemonė, leidžianti pasirinkti skaitomo   dokumento vaizdo dydį ir padėtį ekrane.

4a. skaitykla;

VA Biblioteka (abonementas)

saracee-store-small_480x480.jpeg (original, 200x209)
   SARA CE
  tai silpnaregiams skirta priemonė, kuri analizuoja informaciją ekrane ir perduoda ją kalbos  sintezatoriui, kuris paverčia tekstą garsu lietuvių ir anglų kalbomis.

                                                      Vartotojo vadovas (anglų k.)

VA Biblioteka (kompiuterių zona)


brailliant32_new_1200x1200.jpg (regular, 500x124)

   Humanware Brailliant
– tai Brailio rašmenų ekranas su VoiceOver funkcija. VoiceOver programa, kompiuterio ekrane esančią informaciją perduoda garsu lietuvių kalba.

                                                      Vartotojo vadovas (anglų k.)

VA Biblioteka
(kompiuterių zona)