Spausdinti

Apie fakultetą

LSMU  Medicinos akademija
Odontologijos fakultetasLSMU Odontologijos fakultetas

Adresas: J. Lukšos - Daumanto g. 2, LT-50106 Kaunas
Tel. (8 37) 338366
El. paštas: odontologijos.fakultetas@lsmuni.lt
KONTAKTAI

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos  Odontologijos fakultete yra rengiami aukštos kvalifikacijos gydytojai odontologai ir burnos higienistai, taikomi modernūs ir inovatyvūs mokymo metodai, atliekami moksliniai tyrimai, diegiamos naujausios technologijos bei plėtojama į pacientą orientuota klinikinė praktika. Fakulteto, pelniusio tarptautinį pripažinimą specialistų rengimo, mokslinio darbo ir klinikinės praktikos srityse, absolventai yra puikiai vertinami darbdavių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 

Odontologijos fakulteto pradžia – tai Kauno Aukštųjų kursų Medicinos skyriaus Odontologijos sekcija, įkurta 1921 metais, vėliau tapo Lietuvos universitetu, nuo 1930 metų Vytauto Didžiojo universitetu. Kauno medicinos institute būsimieji gydytojai odontologai buvo ruošiami Stomatologijos- Farmacijos fakultete, nuo 1968 metų Stomatologijos fakultete, nuo 2003 metų – Odontologijos fakultete. Vykstant fakulteto plėtrai, daugėjant studentų, atsiradus naujoms specialybėms,  odontologinių klinikų skaičius padidėjo iki penkerių. Nuo 1990 metų fakultete studijuoja užsienio studentai, nuo 2004 metų pradėti rengti burnos higienistai.

LSMU MA Odontologijos fakultetas yra ADEE (Association of Dental Education in Europe) asociacijos narys. 2001 m. Dented ir 2002 m. ES TAIEX komisijos, atlikusios išsamias analizes bei vertinimus nustatė, kad Odontologijos fakultetas atitinka visus ES specialistų rengimui keliamus reikalavimus ir akreditavo studijų programas. Fakulteto studijų programos bei mokslinė veikla yra reguliariai vertinama ir akredituojama tarptautinių ekspertų.

Odontologijos fakulteto misija

Dalyvauti gerinant visuomenės sveikatą ir gyvenimo kokybę, užtikrinant kokybišką dantų, burnos ir veido žandikaulių sveikatos priežiūrą,  rengiant ir tobulinant gydytojus odontologus bei burnos higienistus, suteikiant žinių ir profesinių įgūdžių, plėtoti mokslinius tyrimus bei klinikinę veiklą.

Odontologijos fakulteto uždaviniai

  • Rengti aukštos kompetencijos burnos priežiūros specialistus, gydytojus odontologus, gydytojus odontologus                specialistus bei burnos higienistus, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, darbą komandoje, ugdyti kritinį mąstymą,  profesionalumą ir etiškumą.
  • Vykdyti mokslinius tyrimus, gerinti jų kokybę, diegti inovacijas, didinti integraciją į tarptautinių mokslinių tyrimų erdvę ir didinti tarptautinį fakulteto konkurencingumą.
  • Ruošti lyderius, ugdyti jaunuosius talentus, plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą, kurti mokslo naujovėms draugišką aplinką.
  • Skatinti socialinę atsakomybę ir dalyvavimą gerinant visuomenės burnos sveikatą.

Norint pasiekti kokybiško šių tikslų įgyvendinimo Odontologijos fakultetas plėtoja tarpdisciplininį bendradarbiavimą su LSMU padaliniais, Lietuvos ir užsienio šalių akademinėmis, profesinėmis, nevalstybinėmis, valstybinėmis, verslo organizacijomis.

Fakulteto struktūra

Odontologijos fakultetą sudaro dekanatas ir 5 profilinės klinikos: Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika, Dantų ir burnos ligų klinika, Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika, Ortodontijos klinika, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika. Odontologijos fakultete dirba virš 100 aukštos kvalifikacijos dėstytojų, iš jų 12 profesorių, 18 docentų, 20 lektorių ir 59 asistentai.  

Studijos

Odontologijos fakultete vykdomos šios studijų programos:

Vientisosios studijos: Odontologija (lietuvių kalba);  Odontologija (anglų kalba)

Bakalauro studijos: Burnos higiena

Podiplominės (rezidentūros studijos): Ortodontijos rezidentūra; Vaikų odontologijos rezidentūra; Ortopedinės odontologijos rezidentūra; Periodontologijos rezidentūra; Endodontijos rezidentūra; Burnos chirurgijos rezidentūra; Veido žandikaulių chirurgijos rezidentūra

Doktorantūros studijos

Patyrę, aukštos kvalifikacijos dėstytojai, turintys klinikinę patirtį, taiko inovatyvias į studentą orientuotas mokymo formas. Studentai teorines žinias bei praktines kompetencijas  įgyja dirbdami šiuolaikiškose ikiklinikinių darbų, simuliacijų ir klinikinėse salėse, dirbdami su modernia odontologine įranga ir tarptautinius standartus atitinkančiomis odontologinėmis medžiagomis. Nuo pirmųjų studijų metų studentai supažindinami su moksline veikla ir skatinami atlikti pirmuosius tyrimus.  

Mokslinė veikla

Odontologijos fakulteto mokslinio tyrimo kryptis: Veido, žandikaulių ir burnos patologija.      

Pagrindinės mokslinių tyrimų temos:

  • -Dantų ir burnos ligų  diagnostikos bei gydymo efektyvumo tyrimai
  • -Dantų ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, naudojamų medžiagų ir burnos  sveikatos bei gyvenimo kokybės technologijų tyrimai

-Genetinių ir aplinkos veiksnių įtaka ortodontinių anomalijų išsivystymui, bei ortodontinių anomalijų reikšmė burnos sveikatai ir gyvenimo kokybės rodikliams

-Veido ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, biologinių medžiagų, regeneracinės medicinos ir sveikatos technologijų tyrimai

-Vaikų ir suaugusių dantų ėduonies ir apydančio ligų etiopatogenezės, epidemiologijos bei profilaktikos ar gydymo metodų analizė

Odontologijos fakulteto mokslininkai dalyvauja Lietuvos ir užsienio mokslinių žurnalų redakcinėse kolegijose, skaito pranešimus Lietuvos ir tarptautiniuose moksliniuose kongresuose, dalyvauja klinikiniuose projektuose, nuolatinį ir produktyvų darbą iliustruoja gausus mokslinių publikacijų ir vadovėlių skaičius.

Plėtojamas bendradarbiavimas su Lietuvos bei užsienio universitetais: Kauno technologijos universitetu, Vilniaus universitetu, Rygos Stradins (Latvija), Tartu (Estija), Oulu (Suomija), Hacettepe (Turkija), Granados (Ispanija), Mičigano (JAV), Porto (Portugalija), Aarhus (Danija), Cardiff (Jungtinė Karalystė) universitetais.


 

 

Journal of Oral & Maxillofacial Research (JOMR) yra laisvos prieigos recenzuojamas mokslinis tarptautinis elektroninis žurnalas, kurį įsteigė ir finansuoja LSMU Odontologijos fakulteto tarybos pirmininkas profesorius Gintaras Juodžbalys. Žurnalas leidžiamas kartu su Baltijos osteointegracijos akademija (http://www.boaoffice.lt/).

Žurnalo tikslas yra perduoti mokslo tyrimų progresą pasiektą odontologijos, burnos ir veido bei žandikaulių srityse normoje ir esant patologijai.

JOMR yra ne komercinis žurnalas, laisvai prieinamas, siekiant sukurti pasaulio mokslininkų ir klinicistų mokslinį dialogą ir apsikeitimą žiniomis.

Pradžioje žurnalas apėmė daugiau Baltijos respublikų mokslinių organizacijų veiklą, o šiuo metu JOMR išsivystė į tarptautinį mokslinį žurnalą.

JOMR žurnalo elektroninis puslapis: https://www.ejomr.org.