Klinikos

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas
Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika
Adresas: J. Lukšos-Daumanto g. 6, LT-50106 Kaunas
Tel.: +370 37 792992
El. paštas: vaikstom@lsmuni.lt



Prof. Julija Narbutaitė
Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos vadovė
Tel.: +370 37 411236
El. paštas: julija.narbutaite@lsmuni.lt



Studijų administratorė
Dovilė Guobužaitė
Tel.: +370 37 388 192

 

Apie kliniką

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje yra mokomi studentai, gydomi pacientai, vykdomi moksliniai tiriamieji darbai ir organizuojami tobulinimo kursai bendrosios praktikos ir odontologams specialistams. Odontologijos specialybės III kurso studentai studijuoja odontologinių ligų profilaktiką, o IV ir V kurso studentai- vaikų odontologiją. Burnos higienos specialybės I-IV kurso studentai studijuoja įvairias disciplinas. Klinikinės praktikos metu studentų darbą stebi dėstytojai, turintys klinikinio darbo patirtį. Vaikų odontologijos dalyko dėstymas vyksta paskaitų, seminarų, mažų grupių tutorinių užsiėmimų, mokslinių publikacijų pristatymų, klinikinės praktikos ir savarankiško darbo metu.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema – Vaikų ir suaugusiųjų dantų ėduonies ir apydančio ligų etiopatogenezės, epidemiologijos bei profilaktikos ar gydymo metodų analizė, vadovė: prof. Julija Narbutaitė.

Vykdomi moksliniai tyrimai nagrinėja vaikų ir jaunų žmonių burnos ligų epidemiologiją, etiologiją, profilaktiką ir dantų ėduonies gydymą minimalios invazijos metodika. Klinikos darbuotojai bendradarbiauja su kitų klinikų bei užsienio mokslininkais.




Podiplominės studijos

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje yra vykdoma vaikų odontologijos rezidentūros programa, kuri trunka 3 metus, ir doktorantūros studijos. Podiplominių studijų metu rezidentai įgyja vaikų odontologo kompetencijas, gydydami daugybę pacientų iki 18 metų amžiaus.

Gydomoji veikla

Klinika yra viena iš specializuoto profilio klinikų Lietuvoje, kur teikiama odontologinė pagalba vaikams. Pacientai yra konsultuojami dėl ankstyvo vaikystės dantų ėduonies, sudėtingų dantų traumų, nekariozinės kilmės dantų kietųjų audinių susirgimų, periodonto, burnos gleivinės ligų, turintys retas genetines ligas. Minimalios invazijos metodika taikoma operacinio vaikų dantų ėduonies gydymo metu. Esant indikacijoms vaikai gali būti gydomi bendrinėje nejautroje.
Didelis dėmesys yra skiriamas vaikų dantų ėduonies profilaktikos programoms, jų rengimui bei įgyvendinimui, atliekama profesionali burnos higiena, įvertinama individuali paciento dantų ėduonies atsiradimo rizika, atliekamas jo aktyvumo monitoringas.

Dantų ir burnos ligų klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas

Dantų ir burnos ligų klinika
Adresas:
Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Tel.: +370 37 326469
El. paštas: dantų.ligos@lsmuni.lt 



Prof. Vita Mačiulskienė
Dantų ir burnos ligų klinikos vadovė
Tel.: +370 37 326681
El. paštas: vita.maciulskiene@lsmuni.lt

 

Raimonda Balkuvienė
Studijų administratorė
Tel.: +370 37 326919
El. paštas: raimonda.balkuviene@lsmu.lt

Klinikos darbuotojų kontaktai

 

Apie kliniką

Dantų ir burnos ligų klinikoje vyksta pedagoginis, mokslinis bei klinikinis darbas. Šioje klinikoje Odontologijos studijų programos studentai mokosi nuo 2-ojo kurso (lietuvių ir anglų kalbomis), jiems  yra dėstomi ikiklinikiniai bei klinikiniai kariesologijos, endodontijos, periodontologijos bei gleivinės ligų dalykai, III kurso Burnos higienos programos studentai supažindinami su šiomis patologijomis. Klinikoje yra įrengtos trys šiuolaikinės klinikinės studentų mokymo salės, aprūpintos odontologijos įranga. II kurso studentams skirta moderni ikiklinikinių dalykų dėstymo klasė, kurioje jie įgyja pirmuosius praktikos įgūdžius, dirbdami su simuliatoriais. Studijų metu studentai išklauso kiekvieno dalyko paskaitų kursą, o žinias gilina teoriniuose seminaruose. Praktikos įgūdžiai formuojami klinikinių darbų metu, vadovaujant dėstytojams – atitinkamų sričių odontologams specialistams.  Baigiamajame X studijų semestre itin daug dėmesio skiriama klinikinei praktikai.

Studijų metu studentai bei gydytojai rezidentai turi galimybę susipažinti bei išmokti dirbti su modernia odontologijos įranga (dentaliniu mikroskopu, sukamaisiais endodontiniais instrumentais ir kt.), yra skatinami domėtis odontologijos naujovėmis, susipažinti su moksliniais darbais bei aktyviai dalyvauti šioje veikloje.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema - Dantų ir burnos ligų  diagnostikos bei gydymo efektyvumo tyrimai, vadovė: prof. dr. Vita Mačiulskienė.

Klinikoje vykdomi moksliniai klinikiniai tyrimai dantų karieso, pulpos ir periodonto audinių patologijos bei gydymo optimizavimo srityse.

Šiuo metu vykdomi projektai:

 • Viršūninio periodonto ligų radiologinės diagnostikos galimybės, vertinant kūginio pluošto tomografijos tyrimo prognostinę vertę viršūnės periodonto ligų gydymui.
 • Klinikiniai kraštinio periodonto gydymo optimizavimo tyrimai.

Klinikoje dirbantys gydytojai endodontologai bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto mokslininkais, siekdami sukurti optimalius mechaninio šaknų kanalų paruošimo protokolus. Bendradarbiaujant su Beiruto universitetu (Libanas) yra vystomas naujas projektas danties pulpos uždegimo diagnostikai vertinti, pasitelkiant naujausias metodikas bei biologinius žymenis.



Podiplominės studijos

Klinikoje vykdomos 3 metų trukmės endodontijos ir periodontologijos rezidentūros bei doktorantūros studijos. Periodiškai vyksta klinikos mokslo darbuotojų tobulinimo ir kvalifikacijos kėlimo kursai, individualios gydytojų stažuotės Lietuvoje bei užsienyje.

Klinikinė veikla

Dantų ir burnos ligų klinikoje teikiamos įprastinės dantų priežiūros ir gydymo bei specializuotos pulpos, periodonto, burnos gleivinės ligų diagnostikos ir gydymo paslaugos. Šioje klinikoje yra konsultuojami ir gydomi pacientai su sudėtinga dantų ir burnos ligų patologija iš visos Lietuvos. Per metus pas gydytojus odontologus bei odontologus specialistus apsilanko apie 16 tūkstančių pacientų.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika
Adresas:
Sukilėlių pr. 51, LT-50106 Kaunas
Tel.: +370 37 337552
El. paštas: dantu.ortopedijos.klinika@kaunoklinikos.lt  











Prof. Gediminas Žekonis
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos vadovas
Tel.: +370 37 337171
El. paštas: gediminas.zekonis@lsmu.lt

Jurgita Atitonė
Studijų administratorė
Tel.: +370 37 337551
El. paštas: jurgita.barcaite@lsmuni.lt

Klinikos darbuotojų  kontaktai

 

Apie kliniką

1991 metais Terapinės ir ortopedinės stomatologijos katedra buvo reorganizuota ir įkurtos dvi klinikos – Terapinės ir Ortopedinės stomatologijos, 1996 m. dvi savarankiškos - Ortopedinės stomatologijos ir Ortodontijos klinikos. 2003 m. Ortopedinės stomatologijos klinika pervardinta į Dantų ir žandikaulių ortopedijos kliniką.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika yra viena iš nedaugelio gydymo įstaigų Lietuvoje, kuri apjungia didelę mokomąją, mokslinę ir praktinę ortopedinės odontologijos patirtį. Klinikos darbuotojai aktyviai dalyvauja pagrindinių sveikatos apsaugos reglamentuojančių įstatymų ir poįstatyminių aktų rengime bei prisideda prie Lietuvos gyventojų odontologinių ligų profilaktikos programos.

Klinikoje studijuoja II – V kurso Odontologijos ir IV kurso Burnos higienos programos studentai lietuvių ir anglų kalbomis. Klinikiniuose darbuose kiekvieną savaitę dalyvauja virš 250 studentų. Odontologijos programos studentams yra dėstoma: Ortopedinės odontologijos ikiklinikinis kursas ir Ortopedinės odontologijos klinikinė praktika; Burnos higienos programos studentams: Įvadas į dantų ir žandikaulių ortopediją.

Klinikai priklauso Mokomoji dantų protezavimo laboratorija, kurioje naudojant šiuolaikines technologijas gaminami visų tipų ortopediniai aparatai, fiksuoti ir išimami dantų protezai. Studentai įsisavina pagrindinius dantų protezų ir gydomųjų aparatų gamybos principus.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos rentgeno kabinete atliekamos dentalinės ir panoraminės  rentgeno nuotraukos, šoninė ir priekinė galvos telerentgenogramos, 3D kūginio apšvietimo kompiuterinė tomografija.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema - Dantų ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, naudojamų medžiagų ir burnos  sveikatos bei gyvenimo kokybės technologijų tyrimai, vadovas: prof. dr. Alvydas Gleiznys.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos mokslinių tyrimų kryptys:

 • Periimplanto ir periodonto audinių uždegiminių ligų etiologijos, patogenezės, klinikinių tyrimų, diagnostikos ir gydymo tobulinimas bei gyvenimo kokybės vertinimas.
 • Dantų lankų defektų ir jų okliuzinių kreivių pokyčiai, diagnostika ir atstatymo metodai.

Klinikos darbuotojai atlieka mokslinius tyrimus veido žandikaulių ir bendrinės organizmo patologijos srityse, skaito mokslinius pranešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, publikuoja mokslinius straipsnius tarptautiniuose žurnaluose.



Podiplominės studijos

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje vyksta 3-jų metų ortopedinės odontologijos rezidentūros studijos, kurias baigus tampama gydytoju odontologu ortopedu, ir doktorantūros studijos.

Klinikinė veikla

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje Lietuvos gyventojams teikiama specializuota tretinio lygio medicininė pagalba. Per metus klinikoje apsilanko iki 3000 pacientų. Klinikos gydytojai konsultuoja ir gydo pacientus, turinčius dantų ir žandikaulių patologiją, taiko moderniausius dantų protezavimo bei reabilitacijos metodus, gydo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijas bei atlieka šių susirgimų prevenciją. Personalo kompetencija, profesionalumas, žinios, patirtis, atsakingumas, šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę sėkmingai atstatyti kramtymo funkciją sudėtingiausiems pacientams.

Ortodontijos klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas
Ortodontijos klinika
Adresas: J. Lukšos-Daumanto g. 6, LT-50106 Kaunas
Tel.: +370 37 387560
El. paštas: ortodontai@lsmuni.lt


paveiksllis1.png (154x194)


  Prof. Kristina Lopatienė
  Ortodontijos klinikos vadovė
  Tel.: +370 37 387560
  El. paštas: kristina.lopatiene@lsmuni.lt







Eglė Baltrušaitytė
Studijų administratorė
Tel.: +370 37 387560
El. paštas: egle.baltrusaityte@lsmuni.lt

Klinikos darbuotojų kontaktai

 

Apie kliniką

Ortodontijos klinika įkurta 1996 metais reorganizavus Ortopedinės stomatologijos kliniką. Ortodontija  yra jauniausia  ir sparčiausiai  Lietuvoje besivystanti   odontologijos sritis. Kvalifikuotų ortodontų, turinčių mokslinio darbo įgūdžius rengimas yra  vienas  aktualiausių  šiandienos uždavinių. Ortodontijos specialybė dėstoma lietuvių ir anglų kalbomis Odontologijos fakulteto IV ir V kurso odontologams bei IV kurso burnos higienos specialybės studentams. Kurso tikslas –  supažindinti studentus su veido ir žandikaulių augimo ir vystymosi ypatumais, ortodontinių anomalijų etiologija, patogeneze ir naujausiais gydymo principais bei prevencija. Nagrinėjama pieninio, mišraus ir pastovaus sąkandžio formavimasis, ortodontinių anomalijų diagnostikos principai, ortodontinių pacientų burnos higienos ypatumai. Klinikoje taikomi modernūs pacientų diagnostikos bei gydymo metodai.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema - Ortodontinių anomalijų etiologijos, patogenezės, gydymo metodų tobulinimo ir reikšmės gyvenimo kokybės rodikliams tyrimai, vadovas: prof. Antanas Šidlauskas.

Ortodontijos klinikoje vykdomi šie moksliniai projektai:

 • bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu ir UAB Elinta vykdomas bendras projektas: Individualios dantų lanko formos analizės ir breketų sistemos projektavimo bei parinkimo metodų tyrimas, kurio tikslas skaitmeninių 3D dantų lankų diagnostinių modelių bei šoninių galvos telerentgenogramų panaudojimas ortodontino gydymo individualizavimui
 • bendradarbiaujant su Suomijos Oulu universitetu vykdomas projektas: Genetinių ir aplinkos veiksnių įtaka taisyklingo sąkandžio ir ortodontinių anomalijų formavimuisi

Klinikos gydytojai skaito pranešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, straipsniai publikuojami tarptautiniuose žurnaluose, vyksta gydytojų tobulinimo ir kvalifikacijos kėlimo kursai. Plėtojamas bendradarbiavimas su Suomijos, Danijos, Vokietijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos universitetais.


Podiplominės studijos

Ortodontijos klinikoje vyksta 3 metų trukmės ortodontijos rezidentūros studijos, kurių metu didelis dėmesys skiriamas klinikinei veiklai ir moksliniam darbui, suteikiama gydytojo odontologo ortodonto profesinė kvalifikacija, bei doktorantūros studijos.

Klinikinė veikla

Ortodontijos klinika vienintelė specializuota klinika Lietuvoje, kurioje gydomos sudėtingiausios ortodontinės anomalijos, pacientai atvyksta iš visos šalies. Didelis dėmesys skiriamas ankstyvam gydymui, jo optimizavimui bei anomalijų prevencijai. Profesionalus šiuolaikinių ortodontinių gydymo metodų taikymas padeda sukurti nepriekaištingą šypseną ir harmoningą minkštųjų audinių padėtį vaikams, paaugliams  ir suaugusiems. Klinikos gydytojai glaudžiai bendradarbiauja su kitų specialybių atstovais: veido žandikaulių chirurgais, periodontologais, ortopedais odontologais, vaikų odontologais. Į klinikinę praktiką įdiegta ortodontinių mini-implantų naudojimo metodika, gydymas atliekamas šiuolaikiniais nenuimamais ir nuimamais ortodontiniais aparatais.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika

LSMU MA Odontologijos fakultetas
Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika
Adresas: Eivenių g. 2, LT-50161 Kaunas
Tel.: +370 37 327041
El. paštas: veido.zandikauliu.chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt

foto.jpeg (original, 200x200)
Prof. dr. Dainius Razukevičius
Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas
Tel.: +370 37 327177
El. paštas: dainius.razukevicius@lsmu.lt

 

Violeta Kapočaitė
Studijų administratorė
Tel.: +370 37 327041
El. paštas: violeta.kapocaite@lsmuni.lt

Klinikos darbuotojų kontaktai

  


Apie kliniką

Veido ir žandikaulių klinikos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus,  tobulinti ir diegti naujus dėstymo metodus, vykdyti mokslinius tyrimus ir klinikinę veiklą. Odontologijos bei Burnos higienos programų studentams suteikti burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos teorinių žinių bei praktinių įgūdžių. Burnos, veido ir žandikaulių chirurgija yra dėstoma III – V kurso Odontologijos bei VI kurso Medicinos studijų programos studentams lietuvių ir anglų kalbomis. Burnos higienos programos III ir IV kurso studentai supažindinami su burnos priežiūros ypatumais po veido ir žandikaulių operacijų.  

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje veikia LSMU Studentų mokslinės draugijos Veido ir žandikaulių chirurgijos būrelis, kurio veikloje aktyviai dalyvauja Odontologijos bei Medicinos fakultetų studentai.

Mokslinė veikla

Klinikos mokslinių tyrimų tema - Veido ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, biologinių medžiagų, regeneracinės medicinos ir sveikatos technologijų tyrimai, vadovas: prof. habil. dr. Ričardas Kubilius.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje vykdomi šie moksliniai projektai:

 • Alveolinės ataugos ir skruostinės sienelės rezorbcijos vertinimas, priklausomai nuo alveolės užpildymo ksenogeniniu, alogeniniu kaulo pakaitalu ir PRGF
 • Audinių inžinerijos panaudojimo perspektyva kaulinio audinio regeneracijoje
 • Naujo progresuojančio peri-implantinių audinių uždegimo kompleksinio patogenezinio gydymo metodo kūrimas
 • Vienmomentė implantacija po dantų pašalinimo estetinėje zonoje: alveolės morfologija pagrįsti gydymo metodai ir estetinis įvertinimas
 • Inovatyvaus instrumento, skirto alveolės skruostinės sienelės pločiui nustatyti, kūrimas
 • Kokybinis žandikaulių kaulinės struktūros vertinimas bei žandikaulių kaulinių defektų regeneracija bioinžineriniais metodais
 • Viršutinio žandikaulio ančio ir aplinkinių audinių anatomijos tyrimai, praradus vieną ar daugiau dantų
 • Pre-analgezijos poveikis skirtingų psichoemocinių grupių pacientams trečiųjų krūminių dantų šalinimo procedūrose
 • Su bisfosfonatų vartojimu susijusi žandikaulių osteonekrozė : gydymo taktikos ir profilaktikos priemonių plano optimizavimas
 • Veido srities skausmų diagnostika ir diferenciacija
 • Pacientų su miofascijiniu sindromu veido srityje gydymas PRGF
 • Imuninis atsakas į skirtingos rūšies kaulo transplantatus

Projektas su ūkio subjektu UAB Baltic Orthoservice: ,,Mokslinio tyrimo paslaugų teikimo sutartis”, projekto vadovas – prof. habil. dr. Ričardas Kubilius.

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus universitetu, Rygos Stradins (Latvija), Tartu (Estija), Oulu (Suomija), Hacettepe (Turkija), Granados (Ispanija), Mičigano (JAV), Porto (Portugalija) universitetais.

Podiplominės studijos

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje vykdomos rezidentūros studijos:

 • Burnos chirurgijos rezidentūra, baigus Odontologijos studijų programą.
 • Veido ir žandikaulių chirurgijos rezidentūra, baigus Medicinos studijų programą.

 Doktorantūros studijų metu doktorantai gilina teorines veido ir žandikaulių chirurgijos žinias, vykdo mokslinius darbus.

 Klinikinė veikla

Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos stacionaras – tai vienas iš trijų stacionarų mūsų šalyje, kur teikiama specializuota stacionarinė pagalba ligoniams, sergantiems veido ir žandikaulių srities ligomis. Čia gydomi pacientai su veido ir žandikaulių srities traumomis, uždegimais, navikais, neurostomatologinėmis ligomis, įgimtais ir įgytais defektais ir deformacijomis, seilių liaukų ligomis. Neurostomatologinių ligų ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario chirurginis gydymas Lietuvoje atliekamas tik šioje gydymo įstaigoje.