LSMU virtualioji biblioteka – išeitis nelaukti eilėse

2017-01-25

Didžioji dalis studentų vis dar ieško informacijos atsiskaitymams, rašto darbams naudodamiesi Google paieška ar ieškodami spausdintų knygų bibliotekoje. Kartais tos pačios knygos reikia daugiau studentų, negu yra laisvų knygų. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) virtualiosios bibliotekos sistema – išeitis nelaukti eilėse ir galimybė skaityti namuose.

LSMU virtualioji biblioteka http://lsmu.lvb.lt – integrali paieškos sistema, leidžianti ieškoti informacijos LSMU Bibliotekos ištekliuose, Lietuvos akademinėje elektroninėje bibliotekoje prenumeruojamose duomenų bazėse: AccessMedicine, Oxford Medicine Online, eBooks on EBSCO, eBooks on ScienceDirect ir kt.

„Virtualiosios bibliotekos duomenų bazėse mokslo knygos yra naujesnės. Kiekvienais metais knygų ir leidiniai atnaujinami ir leidžiami nauji papildymai. Elektroninės knygos yra nuolatos atnaujinamos. Pavyzdžiui, elektroninėje erdvėje po metų mes jau galime turėti naują knygos laidą, o popierinės knygos variantas taip ir lieka pirmosios laida. Nuo metų pradžios pradėjome prenumeruoti naują duomenų bazę ClinicalKey – tai universali, nuolat atnaujinama, klinikiniais įrodymais pagrįsta medicinos duomenų bazė“, – apie virtualiosios bibliotekos privalumus dėstė LSMU Bibliotekos ir informacijos centro Informacijos paslaugų skyriaus vedėja Laura Petrauskienė.

Pasak L. Petrauskienės, skaitant elektronines knygas patogiau naudotis vaizdo medžiaga ir nuotraukomis.

„Naudojantis virtualiąja biblioteka, knygos nereikia laukti eilėse arba kopijuoti. Vieną knygą gali skaityti daugiau keli šimtai studentų, prisijungę prie duomenų bazės. Kitas privalumas – elektroninės knygos nesusidėvi ir negali būti pavogtos“, – pabrėžė LSMU Bibliotekos ir informacijos centro Informacijos paslaugų skyriaus vedėja.

„Virtualiąja biblioteka naudotis nesunku. Paieškos laukelyje tereikia įrašyti raktinį žodį. Taip pat galima ieškoti pagal temą, autorių, konkretaus leidinio, t. y. knygų, žurnalų ar baigiamųjų darbų“, – teigė L. Petrauskienė.

LSMU Bibliotekos ir informacijos centro 2016 metų lapkričio mėnesio apklausos duomenimis, didžioji dalis – net 29,9 proc. – studentų užduočiai atlikti pirmiausia ieško informacijos per Google, 22,8 proc. respondentų – virtualiojoje bibliotekoje, panaši dalis – 20,8 proc. – prenumeruojamose duomenų bazėse, mažesnė dalis – 13,7 proc. – kreipiasi pagalbos į Bibliotekos darbuotoją ir 6,3 proc. dalis klausia kolegų ir ieško informacijos Bibliotekos skaitykloje.

 

Deimantė Liubinaitė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba