Pirmoji sveikatos inovacijų akademija – jau šį rudenį

2019-07-18

eithealthlogo.png (796x350)Studentai, mokslininkai, tyrėjai, jauno verslo kūrėjai, startuoliai bei inovatyvių idėjų autoriai kviečiami į pirmąją Lietuvoje sveikatos inovacijų akademiją „Nuo idėjos iki verslo modelio“, vyksiančią rugsėjo 6-7 dienomis Birštone. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) organizuojamas renginys suteiks žinių ir įgūdžių inovatyvių idėjų plėtojimui, inovatyvaus verslo kūrimui bei plėtrai.  

Praktiniai mokymai: pirmieji naujo verslo žingsniai

Koks yra verslo idėjos realumas ir poreikis rinkoje? Kaip tinkamai parengti vertės pasiūlymą? Kaip valdyti ryšius su klientais? Ką svarbu žinoti rengiant pradinį verslo finansinį planą? Verslo modelis: klientų segmentacija, plėtros kanalai, ryšių su klientais valdymas, pagrindiniai resursai, pagrindinės veiklos ir verslo partneriai.

ugnius_lektorius.jpg (2048x2048)Šiuos klausimus pirmąją renginio dieną apžvelgs ir su sėkmingo verslo kūrimo algoritmu supažindins verslo konsultantas, inovacijų provokatorius ir fasilitatorius Ugnius Savickas. Jis taip pat yra vadovų ugdymo programų autorius ir ugdymo lektorius, strateginių sesijų moderatorius ir jaunų įmonių mentorius. Moderuojamos sesijos metu praktinė veikla bus derinama su edukaciniais intarpais.

„Ambicingi programos dalyviai jau pirmąją programos dieną galės pasitikrinti ar netgi susikonstruoti savo verslo idėjos ir verslo mechanizmo ideologinį stuburą, padirbėti su savo verslo idėja, įsisavinti verslo kūrimo metodinius principus, pasitikslinti, kokius svarbius žingsnius reikės žengti ateityje. Šios žinios padės išvengti tipinių verslo projektavimo klaidų, sutaupys laiko ir kaštų, paspartins kelią į viktorija_lektorius.jpg (2048x2048)verslo sėkmę“, – sako Ugnius Savickas.

Viešojo kalbėjimo ir kūrybinio mąstymo trenerė, OVC Consulting partnerė ir konsultantė Viktorija Matusevičiūtė mokymų dalyvius supažindins su pagrindiniais principais, kaip formuoti sėkmingą startuolio komandą, įtaigiai pristatyti verslo idėją, priimti svarbiausius sprendimus.

„Antrąją mokymų dieną dalyviai įgis geresnį supratimą, kaip formuoti sėkmingą startuolio komandą, kaip ją palaikyti sunkiose situacijose, ką turėtų ir ko neturėtų daryti vadovas, įgaus tvirtesnių viešo kalbėjimo ir verslo idėjos pristatymo įgūdžių, daugiau pasitikėjimo savimi. Manau, startuolių ir inovacijų kūrėjams vertinga pasitikrinti ir patobulinti savo idėjas jas pristatant kitiems ir gaunant profesionalų grįžtamąjį ryšį. Vertinga įgyti žinių ir įgūdžių, išgirsti istorijų, kurios padės išlikti tvirtesniems ir pozityvesniems, kai nežinai, kaip pasielgti geriau, kaip išvengti klaidų“, – kalbėjo Viktorija Matusevičiūtė.

Sėkmingo verslo kūrimo patirtis – iš pirmų lūpų

Sveikatos inovacijų akademijoje lankysis ir sėkminga patirtimi pasidalys ypatingas svečias – startuolio UAB „Oxipit“ vienas įkūrėjų Jogundas Armaitis.  Šios jaunos įmonės kuriama „ChestEye“ dirbtinio intelekto sistema pavaduoja gydytoją radiologą: dar iki gydytojui pažiūrint rentgeno nuotrauką, programinė įranga krūtinės ląstos rentgenogramose automatiškai aptinka sutrikimus bei pateikia diagnozės aprašą.

jogundas_lektorius.jpg (2048x2048)„Oxipit“ 2018 m. laimėjo 1-ąją vietą viename svarbiausių EIT Health konkursų „Innostars Awards 2018“ ir pelnė pirmąją vietą „Life Sciences Baltics“ forumo „Pitch Battle“ konkurse. Liepos pradžioje prezidentė Dalia Grybauskaitė bendrovės atstovams įteikė medalį „Už nuopelnus Lietuvai“. Neseniai pirminio investavimo etape „Oxipit“ pritraukė investicijų už 1,5 mln. eurų.

Investuotojo žvilgsnis: ką svarbu žinoti?  

Vienas pagrindinių daugelio startuolių tikslų – pritraukti investicijų. Sveikatos inovacijų akademijoje rizikos kapitalo fondų valdymo įmonės „Practica Capital“ partneriai Donatas Keras ir dr. Anatolijus Faktorovičius aptars investuotojų tipus, investicijų pritraukimo į naują veslą ir bendravimo su potencialiais investuotojais būdus.

Rizikos kapitalo fondas „Practica Capital“ – viena aktyviausių Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonių, investuojanti į Baltijos regiono inovatyvius ir technologijomis grįstus verslus ankstyvoje ir augimo stadijose. Fondas –  vienas pagrindinių investuotojų į startuolį „Oxipit“, atlikęs didžiausią Baltijos šalyse investiciją į dirbtinio intelekto medicinoje sprendimus.   donatas-anatolijus_lektorius.jpg (2048x2048)

Dalyvavimas renginyje – nemokamas

„Populiaru manyti, kad sėkmę pasiekia tik viena verslo idėja (ar startuolis) iš dešimties. Nemaža dalis „nubyra“ ankstyviausioje stadijoje – atrenkant, formuluojant idėją, konstruojant verslo modelį. Norėtume bent Lietuvoje tokią niūrią statistiką paneigti ir patalkinti jaunam verslui nuo pat pradžios kurtis vadovaujantis teisingais verslo konstravimo principais, atsakant į esminius klausimus, kad būtų išvengta pradinių tipinių verslo kūrimo klaidų“, – kalbėjo Ugnius Savickas.

Studentams, doktorantams, rezidentams, mokslininkams, tyrėjams ir startuoliams, kuriantiems sveikatos priežiūros sistemą tobulinančius sprendimus, sveikatos inovacijų akademija „Nuo idėjos iki verslo modelio“ – puiki proga susipažinti su verslo kūrimo etapais, susitikti su kitais inovacijų kūrėjais.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti atrankoje.

Dalyvavimas renginyje (mokymai, nakvynė ir maitinimas) nemokamas, vietų skaičius ribotas.

Registracija vyksta iki 2019 rugpjūčio 19 d.

Registracija: https://bit.ly/2X7vomC

Facebook:  https://www.facebook.com/events/463103170930195/

Turite klausimų? Susisiekite el. paštu: irina.semesko@lsmuni.lt

Renginio programą rasite čia.