- LSMU
- Veikla
- Akademinė informacija studentams
- Psichologo konsultacijos
Psichologo konsultacijos
Psichologinė pagalba
Lietuvos sveikatos mokslų universitete
Patiri sunkumų, nori su kuo nors pasikalbėti? Ateik, kartu mes galime rasti sprendimą lengviau!
Individualios psichologinės konsultacijos LSMU bendruomenei (studentams, pedagogams, kitiems darbuotojams)
Roza Joffe-Luinienė (roza.joffe@lsmuni.lt) – konsultuoja visą LSMU bendruomenę nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, 3 aukštas, 318 kab.),
Jelena Lukoševičienė (jelena.lukoseviciene@lsmu.lt) – konsultuoja visą LSMU bendruomenę nuotoliniu būdu ir LSMU Šeimos medicinos klinikoje (Eivenių g. 2, 2 aukštas, 216 kab.),
Rūta Lingytė (ruta.lingyte@lsmuni.lt) – konsultuoja studentus nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, 3 aukštas, 318 kab.),
Vaida Šūmakarienė (vaida.sumakariene@lsmu.lt) - konsultuoja studentus nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, 3 aukštas, 318 kab.).
Registruokitės į nuotolines konsultacijas* pasirenkant Jums tinkamą laiką (konsultacija vyks naudojant MS Teams programą garsui ir vaizdui palaikyti): https://outlook.office365.com/owa/calendar/PsichologinskonsultacijosLSMUstudentamsnuotolins@lsmuni.lt/bookings/
Registruokitės į kontaktines konsultacijas* pasirenkant Jums tinkamą laiką ir vietą: https://outlook.office365.com/owa/calendar/PsichologinskonsultacijosLSMUkontaktins@lsmuni.lt/bookings/
* Informacija apie asmens duomenų tvarkymą
Svarbi informacija:
- Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, turėjusiems kontaktą su Covid-19 sergančiu asmeniu, esantiems saviizoliacijoje ar patiriantiems su Covid-19 infekcija siejamus simptomus prašome konsultuotis tik nuotoliniu būdu.
- Siekiant išvengti interesų konflikto, studentams rekomenduojama registruotis pas psichologes, kurios nedėsto ir nevertina jų pasiekimų. Informacija apie psichologių turimą kontaktą ir studentų vertinimus dalykuose: Dr. Roza Joffė-Luinienė – Sveikatos psichologijos bak. 4 k. (pavasario sem.), Visuomenės sveikatos bak. 2 k. (pavasario sem.), Burnos higienos bak. 2 k. (pavasario sem.), Gyvūnų ir žmogaus sąveikos mag. 2 k. (rudens sem.), Maisto mokslo bak. 1 k. (rudens sem.) ir 2 k. (ištęstinės studijos, rudens sem.); Vaida Šūmakarienė - Akušerijos bak. 3 k. (pavasario sem.), Slaugos bak. 3 k. (pavasario sem.), Medicinos 4 k. (pavasario sem.), Gyvensenos medicinos mag. 1 k. (pavasario sem.), Gyvūno ir žmogaus sąveikos bak. 3 k. (pavasario sem.), Gyvūno ir žmogaus sąveikos bak. ištęst. 4 k. (pavasario sem.), Veterinarinės medicinos pasirenkamasis “Bendravimo psichologija” (pavasario sem.).
- Konsultavimo sąlygos:
- Vienam asmeniui numatoma iki 6 konsultacijų per kalendorinius metus, esant galimybėms ir tam tikrais atvejais sudaromos galimybės turėti daugiau konsultacijų.
- Konsultacijos trukmė - 45 min.
- Į konsultacijas registruojamasi virtualioje registracijos formoje, pasirenkant tinkamą laiką.
- Pirminės konsultacijos metu aptariami lūkesčiai, konsultavimo tikslai ir sąlygos.
- Pirmosios konsultacijos pabaigoje pasirašoma Informuoto sutikimo forma apie konsultavimo sąlygas.
- Į konsultaciją užsiregistravęs asmuo įsipareigoja pranešti apie vėlavimą arba neatvykimą į konsultaciją nurodytu psichologės el. paštu: ruta.lingyte@lsmuni.lt; roza.joffe@lsmuni.lt; jelena.lukoseviciene@lsmu.lt, vaida.sumakariene@lsmu.lt.
- Pavėlavus konsultacijai skirtas laikas nėra pratęsiamas.
- Neatvykus į konsultaciją galima užsiregistruoti kitam kartui.
- Esant poreikiui, suteikiama galimybė pakeisti psichologą.
- Asmuo nėra konsultuojamas, jei yra apsvaigęs nuo psichoaktyvių medžiagų.
- Psichologo konsultacijos yra konfidencialios.
- Psichologo paslaugų teikimo ataskaitai renkama tik apibendrinta statistinė informacija apie konsultuotų asmenų skaičių ir jų turėtų konsultacijų skaičių.
Psichologinio atsparumo grupės
Kviečiame LSMU studentus ir darbuotojus registruotis ir dalyvauti psichologinio atsparumo grupėje. Psichologinės atsparumo grupės tikslas – suteikti teorinių žinių ir praktinių gebėjimų, kaip padėti sau stiprinti psichologinę sveikatą. Tai galimybė įgyti naujų įžvalgų ir asmeninės patirties. Užsiėmimų metu bus pateikiama teorijos ir praktinių užduočių, kurias bus galima išbandyti nuo vieno užsiėmimo iki kito. Grupės vyks nuotoliniu būdų per Microsoft Teams platformą. Užsiėmimų temos:
- - Emocijų atpažinimas;
- - Stresas;
- - Streso įveikimo ir atsipalaidavimo technikos;
- - Psichologinės sveikatos gerinimo planas;
- - Savivertės stiprinimas ir asmeninis augimas.
STUDENTAMS:
Ketvirtadieniais nuo 2022 m. vasario 17 d. iki kovo 24 d., nuo 18.30 (užsiėmimus veda psichologė Rūta Lingytė)
Pirmadieniais nuo 2022 m. kovo 21 d. iki balandžio 25 d., nuo 17:00 (užsiėmimus veda psichologė Vaida Šūmakarienė)
DARBUOTOJAMS:
Antradieniais nuo 2022 m. balandžio 12 d. iki gegužės 10 d., nuo 12.00 val. (užsiėmimus veda psichologė Roza Joffė Luinienė)
REGISTRACIJA: https://forms.office.com/r/i218ExGEtM
Įgūdžių grupė: įsisąmoninu (mindfulness) grįsta kognityvinės elgesio terapijos grupė
Įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįsta kognityvinės terapijos programa (mindfulness-based cognitive therapy, MBCT). Tai šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais pagrįsta, visame pasaulyje populiari ir efektyvi mindfulness ir kognityvinės psichoterapijos programa, skirta patyrusiems nerimą ar depresiją bei kitus psichologinius sutrikimus.
Ši programa - tai dviejų esminių mokymų integracija. Tai amerikiečių medicinos prof. Jon Kabat-Zinn streso valdymo programa, į kurią profesoriai Z.Segal, M.Williams ir J.Teasdale įvedė esminius kognityvinės psichoterapijos elementus, taip sukurdami specifiškesnę programą, skirtą psichologinių ir psichiatrinių sutrikimų (ypač depresijos) gydymui ir prevencijai.
Šių praktinių – patyriminių mokymų ciklas skirtas, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu, skausmu ir nemaloniais pojūčiais bei išmokti naujų mąstymo bei elgesio modelių, kurie padėtų sveikti bei užkirstų kelią galimiems problemos pasikartojimams ateityje (prevencija). Šioje programoje įgyti įgūdžiai gali padėti nusiraminti, atgauti vidinę ramybę, labiau gebėti reflektuoti savo mintis ir įgyti psichologinio lankstumo bei atsparumo.
Grupės temos:
1 savaitė – Sąmoningumas ir automatinis pilotas
2 savaitė – Tvarkymasis su trikdžiais ir barjerais
3 savaitė – Kūno (judesio) ir kvėpavimo įsisąmoninimas
4 savaitė – Buvimas dabartyje, neigimo atpažinimas
5 savaitė - Priėmimas arba leidimas būti
6 savaitė – Mintys nėra faktai (ankstyvieji depresijos ir nerimo pranašai)
7 savaitė - Kaip geriausiai pasirūpinti savimi
8 savaitė – Įsisavintų žinių ir įgūdžių naudojimas ateityje susiduriant su iššūkiais ir problemomis
Grupės formatas: užsiėmimai organizuojami nedidelėmis uždaromis grupėmis iki 20 dalyvių. Programą sudaro 8 kas savaitiniai 1,5 valandos trukmės susitikimai nuotoliniu būdu. Ne mažiau svarbi programos dalis yra namų darbai, nes dalyviai kas savaitinių susitikimų metu gauna ne tik koncentruotą teoriją, bet ir aiškius, struktūruotus namų darbus, kurie padeda suprasti praktikų naudą ir gauti asmeniškai svarbius atsakymus.
Šią programą veda Jelena, psichologė- kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė ir būsima sertifikuota dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) mokytoja.
Ši grupė vyks DARBUOTOJAMS pirmadieniais nuo 2022 m. kovo 7 d. iki gegužės 2 d., nuo 15.00 val.
REGISTRACIJA: https://forms.office.com/r/jSh6SU10tj
Mokymai arba prevenciniai renginiai
Apie naujus mokymus ar prevencinius renginius informuosime.
Turite klausimų ?
Artimasis ar pats esate savižudybės krizėje ir ieškote pagalbos? Visoje Lietuvoje prieinamos pagalbos galimybės:
http://tuesi.lt/