Spausdinti

Biomedicinos inovatorius ir verslinkas, misija įmanoma?

Rugsejo 13 d. pirmo kurso medicinos fakulteto studentams vyko intra/entreprenerystės renginys skirtas pristatyti inovatyvią kompetenciją, kurią futurstinis medikas turėtų turėti. Renginį inicijavo ir organizavo Studijų centro Inovatyviosios edukacijos skyrius kartu su medicinos fakulteto komanda ir Kauno technologijos universiteto dėstytojomis prof. dr. M. Petraite ir doc.dr. R. Jucevičiene.

Šis renginys ypatingas tuo, jog programa buvo rengiama profesionalių entreprenerių, o į panelinę diskusiją sukviesti praktikai medicinos inovatoriai. Renginio metu prof. dr. M. Petraitė ir doc. dr. R. Jucevičienė pristatė entreprenerystės ideologiją ir Entreprenerystės modulį, kurį planuojama siūlyti mokytis mūsų universiteto trečio kurso studentams. Dar didesnio dėmesio sulaukė susitikimas su „Žvaigžde“ Juozu Nainiu, Droplet Genomics CEO. Buvo labai malonu ir įdomu išgirsti turimą novatorišką patirtį, kuriant ir plėtojant lašelinius mikrofluidikus ir technologinius atradimus.

Vertingoje panelinėje diskusijoje su verslo atstovais: doc. dr. D. Razukevičiumi, Kauno implantologijos cento steigėju, doc. dr. A. Domeika, Abili CEO, prof. dr. Ž. Dambrausku, Juozu Nainiu, Droplet Genomics CEO, ir doc. dr. R. Jucevičiene entreprenerystės modulio koordinatore, buvo sudaryta galimybė ne tik klausytis turimų įkvepiančių patirčių, bet taip pat užduoti klausimus ir taip bendradarbiaujant plėtoti entreprenerystės žinias. Po jų pasidalintomis motyvuojančiomis kalbomis, studentai išgirdo dekano prof. dr. A. Tamelio ir LSMU Studentų atstovybės prezidentės D. Bučinskaitės sveikinimo žodžius. Renginio metu nuskambėjo ir studentų pasižadėjimas atsakingai siekti kokybiškų mokymosi rezultatų ir būti savo srities profesionalais bei inovatoriais – entrepreneriais, jiems buvo įteikti pirmieji medikų chalatai. Taip pat studentai pakviesti toliau gilinti žinias apie inovatyvias kompetencijas profesiniame kontekste nuotoliniuose kursuose Moodle virtualioje aplinkoje.

Tiek pranešėjai, kviestiniai svečiai džiaugėsi galimybe dalintis praktinėmis žiniomis, tiek studentai turėdami galimybę išgirsti realius gerosios patirties pavyzdžius, kaip medicinos srities specialistai, turėdami motyvaciją siekti daugiau, sprendžia medicinos problemas, kuriant inovacijas, taip ženkliai prisidėdami prie į pacientą orientuotos medicinos.

LSMU Studentų atstovybės prezidentės D. Bučinskaitė „Labai smagu, dalyvauti tokioje šventėje ir matyti, kad iš studentų kilusi iniciatyva dėl chalatų tampa tradicija. Svarbu, kad pirmakursiai medicinos studentai studijas pradėjo atsiimdami svarbų būsimos profesijos atributą, - baltą chalatą. Tikiuosi, kad ši dovana ir ištarta priesaika ir teigiama emocija lydės juos visą studijų laiką, o įgautos šiandienos žinios ir patirtys apie inovacijas, entreprenerystę skatins juos neapsiriboti profesijos rėmais ir veikti plačiau”.

Dėkojame svečiams, studentams ir medicinos fakultetui už puikų bendradarbiavimą siekiant kurti kitokias mokymo patirtis ir kitokią mokymo/si kultūrą!

Ilona Lukoševičiutė-Noreikienė

SC Inovatyviosios Edukacijos skyriaus

Vyresnysis edukacijos specialistas

ikairesprof.dr.m.petraitedoc.dr.r.juceviienj.nainys.prof.dr.ilvinasdambrauskasdoc.dr.dainiusrazukeviius.jpg (regular, 500x375) 

doc.dr.r.juceviciene.jpg (regular, 500x375) 

j.nainys.jpg (regular, 500x375) 

70317285_1276395775853732_2953444964152901632_n.jpg (regular, 500x375)