Spausdinti

Naujienų archyvas

Iki 2019 m. gruodžio 31 d. prieiga prie EBSCO duomenų bazių:

Academic Search Ultimate  daugiadalykė duomenų bazė, kurioje aukštai vertinami akademiniai žurnalai, konferencijų medžiaga ir kt. antropologijos, astronomijos, biologijos, chemijos, etnokultūros ir daugiakultūrių studijų, geologija, geografija, gyvūnų mokslo,  farmacijos, inžinerijos, matematikos, mokslo ir technologijų, muzikos, psichologijos, religijos ir filosofijos,  teisės, veterinarijos, zoologijos ir kt. tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. Žurnalų sąrašas.
Business Source Ultimate   verslo duomenų bazė, kurioje aukštai vertinami žurnalai ir kt., teikiantys istorinę informaciją, šiuolaikines verslo tendencijas bei pokyčius: bankininkystė, rinkodara, apskaita, atvejų analizė, veiklos ataskaitos ir analizės, diskusijos su vadovais bei analitikais. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. Žurnalų sąrašas.

Iki 2019 m. gruodžio 31 d. prieiga prie DynaMed  (ar per EBSCO) klinikinių sprendimų paramos priemonė, derinanti įrodymais pagrįstą klinikinę informaciją ir vadovaujančių ekspertų rekomendacijas. Per 3200 temų, apžvelgiama virš 500 žurnalų. Apžvalgos, rekomendacijos, klinikinės praktikos gairės, klinikiniai algoritmai, klinikinės skaičiuoklės, nuorodos į visateksčius leidinius ar santraukas ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy

Plačiau apie DynaMed (vaizdo įrašas).

Iki 2019 m. lapkričio 30 d.  EBSCO duomenų bazės: 

MEDLINE Complete  – daugiadalykė duomenų bazė, indeksuojanti mokslinius straipsnius iš daugiau nei 5200 biomedicinos mokslų žurnalų (daugiau nei 2200 visateksčių žurnalų). Virš 1000 visateksčių žurnalų, įskaitant asociacijų ir draugijų žurnalus, nerandami kitose duomenų bazėse (Academic Search Complete, Heath Source ir pan.). Paieškoje galima naudotis JAV nacionalinės medicinos bibliotekos dalykinimo sistemos MeSh (Medical Subject Headings) rubrikynu. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, LSMU bibliotekos VPNEZproxyŽurnalų sąrašas. 

CINAHL Complete   mokslinių tyrimų priemonė slaugos ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams (50 slaugos specialybių). Virš 1200 visateksčių žurnalų, informaciniai lapai, trumpos pamokos ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, LSMU bibliotekos VPN, EZproxyŽurnalų sąrašas. 

Dentistry & Oral Sciences Source duomenų bazėje virš 270 visateksčių žurnalų, knygų, monografijų santraukos odontologijos ir gretutinės krypties mokslų tematika (kosmetinė odontologija, endodontija, teismo odontologija, bendroji odontologija, geriatrinė odontologija, burnos ir žandikaulių patologija, burnos ir žandikaulių radiologija, burnos ir žandikaulių chirurgija, ortodontija, odontologinė ortopedija, vaikų odontologija, periodontologija, dantų protezavimas ir kt.). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, LSMU bibliotekos VPN, EZproxyŽurnalų sąrašas.  

Iki 2019 m. liepos 9 d. prieiga prie JoVE. Tai medicinos, gamtos mokslų ir inžinerijos sritis apimantis recenzuojamas vaizdo  įrašų žurnalas, turintis cituojamumo rodiklį, kuriame demonstruojami mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatai, formuojami ir tobulinami tyrėjų įgūdžiai, pateikiamos medicininės procedūros bei klinikinių tyrimų metodika, analizuojami mokslinių tyrimų duomenys ir kt. „JoVE Video Journal“ - 13 skyrių, virš 10 000 vaizdo straipsnių, „JoVE Science Education Library“ - 10 skyrių, virš 1400 vizualizacijų, optimizuojančių studijų procesą. „JoVE Video Journal“ prieinamų skyrių pavadinimai pažymėti mėlynu simboliu, „JoVE Science Education Library“ - žaliu.

Plačiau apie „JoVE Video Journal“. Plačiau apie „JoVE Science Education Library“.

Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2019 m. balandžio 30 d. prieiga prie OMMBID (iš McGraw-Hill Medical). Tai klinikiniais įrodymais pagrįstos informacijos šaltiniai, įskaitant The Metabolic and Molecular Bases of Inherited Disease, molekulinės, klinikinės genetikos bei gretutine tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per LSMU bibliotekos VPN, EZproxy

Iki 2019 m. balandžio 30 d. prieiga prie dviejų interaktyvių mokymosi duomenų bazių: Case in Point, Continuous Professional Improvement, skirtų radiologijos rezidentams. Tai vaizdo ir tekstinė informacija savarankiškam mokymuisi, klinikinio atvejo analizė, diferencinė diagnostika, klinikinių pavyzdžių klausimai ir patarimai praktiniam darbui. 

Iki 2019 m. balandžio 20 d. prieiga prie VGTU leidyklos „Technika“ el. knygų. Tai knygos fizinių, humanitarinių, socialinių bei technologijos mokslų tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy

Iki 2018 m. gruodžio 17 d. suteikta prieiga prie  Vetstream duomenų bazės (Cambridge, UK), kurioje pateikta specializuota informacija gyvūnų sveikatos ir praktinio darbo klausimais, paremtais naujausiais mokslo pasiekimais ir technologijomis. Paiešką galima pradėti suaktyvinus bet kurį gyvūno logotipą. Leidėjai suteikė bandomąjį laikotarpį ir įsipareigojo po šios DB testavimo atlikti panaudos analizę. Kviečiame naudotis ir įvertinti šį  informacijos šaltinį. Prieiga iš LSMU VA kompiuterių.

Iki 2018 m. gruodžio 4 d. prieiga prie Lexicomp duomenų bazės farmacininkams ir medikams, kurioje pateikiama klinikinė informacija farmacijos bei gretutinių mokslų tematika. Tai informacija apie vaistus ir vaistų sąveiką, vaistų ir veikliųjų medžiagų farmakologinį ir klinikinį poveikį, skaičiuotuvai, pacientų švietimas vaistų saugos klausimais ir kt. Prieiga iš LSMU MA kompiuterių. Informacija apie Lexicomp mobiliąją prieigą

Iki 2018 m. spalio 10 d. prieiga prie PsycTESTS (prieiga per EBSCO / PsycTESTS). Tai Amerikos psichologų asociacijos (APA) sukurta mokslinių tyrimų duomenų bazė, teikianti prieigą prie psichologinių testų, skalių, įvertinimų, apklausų bei kitų psichologinio vertinimo instrumentų, skirtų socialinių mokslų, medicinos, teisės, vadybos bei tarpdisciplininei tematikai. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. 

Iki 2018 m. gegužės 6 d. prieiga prie slaugos ir gretutinės krypties mokslų duomenų bazės - Ovid Emcare (prieiga per Lippincott Williams & Wilkins / Ovid Emcare). Tai virš 3700 žurnalų slaugos vadybos ir administravimo, skubios pagalbos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, anesteziologijos ir skausmo medicinos, dietologijos ir mitybos bei kt. tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. 

Iki 2018 m. gegužės 6 d. prieiga prie Visible Body Human Anatomy Atlas 2017 (prieiga per Lippincott Williams & Wilkins / Visible Body/ Human Anatomy Atlas). Tai mokymosi priemonė, naudojama žmogaus kūno sistemoms tirti; daugiau kaip 4600 anatominių struktūrų, įskaitant pagrindinius organus ir sistemas. Visas sistemos funkcijas palaiko Internet Explorer naršyklė. Svetainė suteikia galimybę įdiegti į kompiuterį 3D vaizdo grotuvą (Unity Web Player). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. Plačiau apie Human Anatomy Atlas

Iki 2018 m. gegužės 6 d. prieiga prie LWW Total Access Book Collection (prieiga per Lippincott Williams & Wilkins / Books@Ovid). Kolekcijoje daugiau kaip 1300 knygų klinikinės medicinos, slaugos ir kt. mokslų tematika, įskaitant Doody’s Core Titles. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. Prieinamų knygų sąrašas

Iki 2018 m. balandžio 30 d. prieiga prie Taylor & Francis el. knygų kolekcijos. Tai žinomų leidyklų el. knygos biomedicinos, sveikatos mokslų, socialinių, humanitarinių bei kt. mokslų tematika.  Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. 

Iki 2017 m. gruodžio 20 d. prieiga prie LWW Health Library: Basic and Anatomical Sciences Premium Collection. Tai vadovėliai, atlasai anatomijos, elgsenos mokslo, biochemijos, embriologijos, genetikos, histologijos, mikrobiologijos / imunologijos, neurologijos, patologijos / patologinės fiziologijos, farmakologijos, fiziologijos ir kt. tematika, vaizdo bei garso medžiaga, žinių patikros priemonės, klinikiniai atvejai, klinikiniai įgūdžiai ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2017 m. lapkričio 30 d. prieiga prie Flipster (per EBSCO) duomenų bazės, kurioje populiarių žurnalų el. versijos. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy

Iki 2017 m. lapkričio 30 d. prieiga prie Academic Video Online (59 508 vaizdo įrašai; vaizdo, teksto, garso ir kt. daugialypės terpės formato rinkiniai sveikatos mokslų, mokslo ir technologijų, socialinių mokslų, psichologijos, antropologijos, istorijos, muzikos ir kt. tematika), Veterinary Education in Video (804 vaizdo įrašai: filmai, mokomoji medžiaga, interviu, paskaitos, pristatymai ir kt.). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2017 m. lapkričio 30 d. prieiga (per EBSCO) prie Academic Search Ultimate (akademiniai žurnalai, knygos, pranešimai, vaizdo įrašai ir kt. biomedicinos, chemijos, inžinerijos, fizikos, psichologijos, farmacijos, veterinarijos, zoologijos ir kt. tematika), Business Source Ultimate (ekonomika, bankininkystė, žmogiškieji ištekliai, rinkodara ir kt. tematika), Applied Science & Technology Ultimate (matematika, cheminė technologija ir inžinerija, robotika ir kt. tematika), Humanities Source Ultimate (menas, literatūra, muzika, filosofija, teologija ir kt. tematika), Sociology Source Ultimate (lyties tapatybė, santuoka ir šeima, demografija, politinė sociologija, religija, sociokultūrinė antropologija ir kt. tematika), One Belt One Road Reference Source (Azijos, Artimųjų Rytų, Centrinės bei Rytų Europos šalių problematika, verslo tendencijos, mokslas bei technologijos, visuomenės kaita ir kt.) duomenų bazių. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.  

Iki 2017 m. lapkričio 30 d. prieiga prie Health Research Premium CollectionTai naujausia sveikatos priežiūros informacija ir daugiau nei 5000 įrodymais pagrįstų išteklių rinkinys (Family Health Database, Health & Medical Collection, Health Management Database, MEDLINE, Nursing & Allied Health Database, Psychology Database, Public Health Database), kurį sudaro žurnalai, knygos, disertacijos, ataskaitos, garso, vaizdo įrašų rinkiniai ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. 

Iki 2017 m. lapkričio 1 d. prieiga prie Visible Body duomenų bazės. Tai mokomieji 3D anatominiai modeliai, iliustracijos, animacijos, patikros testai, perteikiantys žmogaus kūno sandarą, struktūrines dalis, funkcijas, reguliavimo mechanizmus, raumenų, skeleto ir kraujotakos sistemas. Visas sistemos funkcijas palaiko Internet Explorer naršyklė. Svetainė suteikia galimybę įdiegti į kompiuterį 3D vaizdo grotuvą (Unity Web Player). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. Plačiau apie Visible Body.

Iki 2017 m. birželio 30 d. prieiga prie De Gruyter leidyklos universalaus turinio el. žurnalų kolekcijos. Tai gyvybės mokslų (164), medicinos (135) ir kt. tematikos žurnalai. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy.

Iki 2017 m. birželio 4 d. prieiga prie AccessPharmacy. Tai įrodymais pagrįstos medicinos informacijos šaltinius apjungianti duomenų bazė, skirta farmacijos bei gretutinių mokslų tematikai, ugdanti gebėjimus, reikalingus farmacinei veiklai. Duomenų bazėje, skirtoje studentams, gydytojams ir kitiems medicinos specialistams, vadovėliai, monografijos, studijų planai bei programos, įrodymais pagrįstos farmacijos naujienos, klinikinių atvejų analizė, laboratoriniai tyrimai bei testai, skaičiuotuvai, pacientų mokymo rekomendacijos, vaizdo medžiaga, vaistinių augalų bei maisto priedų duomenų bazė ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo. EZproxy. Vaizdo medžiaga apie AccessPharmacy.

Iki 2017 m. gegužės 31 d. prieiga prie aukštai vertinamos slaugos ir gretutinės krypties mokslų duomenų bazės - Ovid Emcare. Tai žurnalai slaugos vadybos ir administravimo, skubios pagalbos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, anesteziologijos ir skausmo medicinos, dietologijos ir mitybos bei kt. tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Iki 2017 m. gegužės 31 d. prieiga prie VisualDx (per Ovid) - klinikinių sprendimų palaikymo sistemos, skirtos rasti atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti tinkamiausius, ekspertų rekomenduojamus, diagnostikos, prognozės, prevencijos ir gydymo būdus. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Iki 2017 m. gegužės 31 d. prieiga prie LWW Health Library (Integrated Basic Sciences Premium Collection). Tai vadovėliai, atlasai, vaizdo bei garso medžiaga, žinių patikros priemonės, klinikiniai atvejai, klinikiniai įgūdžiai ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Iki 2017 m. gegužės 31 d. prieiga prie Lippincott Procedures. Tai virš 1700 įrodymais pagrįstų klinikinių procedūrų ir įgūdžių vadovas, apimantis slaugos, kvėpavimo terapijos, intensyviosios terapijos, kineziterapijos tematiką. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Iki 2017 m. gegužės 5 d. prieiga prie Primal 3D Atlas of Human Anatomy (StatRef). Tai 3D formato mokomieji vaizdo įrašai bei kitos įvairialypės informacijos priemonės, perteikiančios žmogaus kūno sandarą, anatomines struktūras, atliekamas funkcijas ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, Ezproxy.

Primal 3D Atlas of Human Anatomy (vartotojo vadovas).

Daugiau apie Primal 3D Atlas of Human Anatomy (vaizdo įrašas).

Iki 2017 m. gegužės 1 d. Scriver's OMMBID (McGraw-Hill Medical platformoje) suteikia prieigą prie klinikiniais įrodymais pagrįstos informacijos šaltinių, įskaitant The Online Metabolic and Molecular Bases of Inherited Disease, molekulinės, klinikinės genetikos bei gretutine tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy.

Iki 2017 m. balandžio 30 d. prieiga prie Thieme E-Book Library. Tai 85 atlasai bei vadovėliai, apimantys pagrindines fundamentaliųjų bei klinikinių mokslų disciplinas. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy. Knygų sąrašas (.xls).

Iki 2017 m. balandžio 30 d. prieiga prie Global-Regulation.com. Tai įstatymų ir teisės aktų paieškos sistema, kurioje galima rasti virš 1,5 mln įstatymų bei teisės aktų iš 81 šalies. Prieiga su slaptažodžiu.

Iki 2017 m. balandžio 28 d. prieiga prie AACR Comprehensive Cancer Collection aukštai vertinamų žurnalų: Cancer Discovery; Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention; Cancer Immunology Research; Cancer Prevention Research; Cancer Research; Clinical Cancer Research; Molecular Cancer Research; Molecular Cancer Therapeutics. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2017 m. kovo 31 d. prieiga prie Naxos duomenų bazių:

Naxos Music Library Jazz - duomenų bazėje virš 100 tūkst. džiazo bei kitų stilių įrašų (460 atlikėjų). Plačiau...

Naxos Spoken World Library -  sukaupta virš 8,4 tūkst. kompaktinių diskų, kuriuose virš 6000 literatūros kūrinių: (poezija, dramos, pjesės ir kt.). Plačiau...

Naxos Video Library -  virš 1,3 tūkst. koncertų, operų, baletų bei kitų muzikinių pasirodymų vaizdo įrašų. Plačiau...

Naxos Music Library World duomenų bazėje pateikiama virš 32 tūkst. atlikėjų įrašų. Plačiau...

Naxos Works Database -  elektroninis klasikinės muzikos katalogas (sukaupta virš 32 tūkst. įrašų), kuriame pateikiami išsamūs kūrinių duomenys. Plačiau...

Vienu metu gali prisijungti 10 vartotojų. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo.

Iki 2017 m. sausio 1 d. prieiga prie Karger el. žurnalų kolekcijos biomedicinos, sveikatos mokslų, gyvybės mokslų ir kt. tematika (1998-2016). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2016 m. gruodžio 20 d. prieiga prie AccessAnesthesiology duomenų bazės. Daugiaaspektėje duomenų bazėje skausmo medicinos, intensyvios terapijos, chirurginės medicinos klausimais, skirtoje studentams, rezidentams, medikams klinicistams, pateikti vadovėliai, atlasai, mokomoji vaizdo medžiaga, informacija apie vaistus (vaistų sąveiką), klinikiniai pavyzdžiai ir kt. DB apžvelgiama medicinos informacija, skirta klinikiniams tyrimams bei klinikinei praktikai (profilaktika, diagnozė, gydymas, prognozė), apimanti visus anesteziologijos mokslo ir praktikos klausimus. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, per EZproxy, LSMU bibliotekos VPN.

AccessAnesthesiology (vaizdo medžiaga). AccessAnesthesiology (nuotolinis seminaras).

Iki 2016 m. gruodžio 16 d. prieiga prie kasdien atnaujinamų biofarmacijos, biotechnologijos, gyvybės mokslų pramonės naujienų šaltinio - BioWorld (Thomson Reuters). Tai naujienos, pranešimai, ataskaitos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros, farmacijos rinkos duomenų analizės, susiliejimų ir įsigijimų sandorių, FDA, pasaulinio lygmens reguliavimo priemonių ir kt. tematika. Yra 20 m. archyvas. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo.

Iki 2016 m. lapkričio 18 d. prieiga prie EBSCO duomenų bazių:

eBook Clinical Collection - daugiau kaip 2900 el. knygų kolekcija įvairių medicinos specialybių ir kt. tematika.

DynaMed Plus - UpToDate varžovė, teikianti aukštos kokybės, įrodymais pagrįstą informaciją gydytojams bei kitiems sveikatos priežiūros specialistams, rezidentams, studentams ir kt. Plačiau... DynaMed Plus (vaizdo medžiaga).

MEDLINE Complete (per EBSCOhost) - daugiadalykė duomenų bazė, indeksuojanti mokslinius straipsnius iš daugiau nei 2500 biomedicinos mokslų žurnalų. 1400 visateksčių žurnalų, įskaitant asociacijų ir draugijų žurnalus, nerandami kitose duomenų bazėse (Academic Search Complete, Heath Source ir pan.). Paieškoje galima naudotis JAV nacionalinės medicinos bibliotekos dalykinimo sistemos MeSh (Medical Subject Headings) rubrikynu. Sukaupti visateksčiai straipsniai nuo 1865 m. Plačiau...

MEDLINE Complete (vaizdo medžiaga). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo.

Iki 2016 m. lapkričio 2 d. prieiga prie BoardVitals. Tai virš 50 medicinos specialybių klausimų bankai, konsultacinė ir mokymo medžiaga, suteikianti galimybę pasiruošti egzaminams, atlikti savo žinių ir įgūdžių patikrą studentams, rezidentams bei gydytojams. Reikalinga registracija. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo.

Daugiau apie BoardVitals. Vaizdo medžiaga apie BoardVitalsBoardVitals youtube kanalas.Iki 2016 m. lapkričio 12 d. prieiga prie Anatomy.TV. Tai 3D formato mokomieji vaizdo įrašai, skaidrės, iliustracijos bei kt. medžiaga, perteikianti žmogaus kūno sandarą, anatomines struktūras, atliekamas funkcijas ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo.

Anatomy.TV vartotojo vadovas. Vaizdo medžiaga apie Anatomy.TV

Anatomy.TV nuotolinis seminaras:  Intro to Anatomy.tv – what product for what course, Real-time Human Anatomy: Forearm & Hand - Starts at approx 4:00 mins  (for any medical course), 3D Atlas: Head - starts around 15 mins  (for any medical course),  Functional Anatomy starts at approx 21:22 minutes (for Sports Science, Rehab, etc),  Human Anatomy & Physiology - starts approx 25:13 minutes  (for pre-med, Nursing, undergrad A&P). 

MEDLINE Complete (prieiga iki 2016 m. liepos 30 d.)

MEDLINE Complete (per EBSCOhost) - daugiadalykė duomenų bazė, indeksuojanti mokslinius straipsnius iš daugiau nei 5400 biomedicinos mokslų žurnalų (daugiau nei 1800 visateksčių žurnalų). 900 visateksčių žurnalų, įskaitant asociacijų ir draugijų žurnalus, nerandami kitose duomenų bazėse (Academic Search Complete, Heath Source ir pan.). Paieškoje galima naudotis JAV nacionalinės medicinos bibliotekos dalykinimo sistemos MeSh (Medical Subject Headings) rubrikynu. Sukaupti visateksčiai straipsniai nuo 1865 m. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.  Daugiau apie MEDLINE Complete (vaizdo įrašas). 

Iki 2016 m. liepos 30 d. prieiga prie Lecturio. Tai išmanaus mokymo biblioteka, optimizuojanti studijų procesą, skirta studentams, gydytojams rezidentams bei kt. gydytojų bendruomenei. Lecturio sudaro vaizdo paskaitos, testai ir klausimynai, lektorių komentarai bei pastabos, įskaitant medžiagą iš MCAT (Medical College Admission Test) ir USMLE (US Medical Licensing Examination).

Iki 2016 m. kovo 31 d. prieiga prie The American Society for Nutrition mokslo žurnalų:

Advances in Nutrition (AN), The American Journal of Clinical Nutrition (AJCN), The Journal of Nutrition (JN). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per LSMU bibliotekos VPN, Ezproxy.

Iki 2016 m. kovo 1 d. Scriver's OMMBID (McGraw-Hill Medical platformoje) suteikia prieigą prie klinikiniais įrodymais pagrįstos informacijos šaltinių, įskaitant The Online Metabolic and Molecular Bases of Inherited Disease, Clinical Genomics: Practical Applications in Adult Patient Care ir kt., molekulinės, klinikinės genetikos bei gretutine tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per LSMU bibliotekos VPN, Ezproxy.

Iki 2016 m. vasario 3 d. prieiga prie American Society of Nephrology (ASN) duomenų bazės, kurioje Amerikos nefrologų draugijos žurnalai, praktinio tobulinimosi moduliai, mokomieji vaizdo įrašai bei kita edukacinė medžiaga. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2016 m. sausio 30 d. prieiga prie American Academy of Pediatrics duomenų bazės, kurioje Amerikos pediatrų akademijos žurnalai, internetiniai seminarai ir kita edukacinė medžiaga, suteikianti galimybę rasti atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti diagnostikos, prevencijos ir gydymo būdus. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2015 m. lapkričio 15 d. prieiga prie Taylor & Francis duomenų bazės Medicine, Dentistry, Nursing & Allied Health kolekcijų bei prie Taylor & Francis Expert Collection (mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros bei klinikinės medicinos klausimais). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy.

Iki 2015 m. lapkričio 15 d. prieiga prie Veterinary Education in Video. Edukacinėje enciklopedijoje daugiau kaip 800 mokomųjų vaizdo įrašų bei kitos edukacinės medžiagos, apimančios virš 500 veterinarijos, gyvūnų priežiūros metodų bei procedūrų, formuojančių ir tobulinančių klinikinius įgūdžius. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, LSMU bibliotekos VPN, EZproxy. Plačiau apie Veterinary Education in Video. Mokymo medžiaga apie Veterinary Education in Video.

Iki 2015 m. liepos 2 d. prieiga prie AdisInsight (Springer) duomenų bazės.

Tai ekspertų atrinkta ir įrodymais pagrįsta informacija apie vaistus, vaistų ar veikliųjų medžiagų klinikinį, farmakologinį ir farmakodinaminį poveikį, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy. Daugiau apie Springer AdisInsight. Vaizdo medžiaga apie Springer AdisInsight.

Iki 2015 m. gegužės 30 d. prieiga prie ClinicalKey duomenų bazės. Tai universali, nuolat atnaujinama, klinikiniais įrodymais pagrįsta medicinos duomenų bazė: svarbus informacijos šaltinis  mokslininkams, įvairių specialybių gydytojams ir kitiems medicinos specialistams, studentams. Knygos, monografijos, informaciniai leidiniai, žurnalai, medicinos ir chirurginių procedūrų iliustracijos bei vaizdo įrašai, pacientų mokymo rekomendacijos, informacija apie vaistus bei vaistų sąveiką, klinikinės-praktinės apžvalgos, informacija apie klinikinius atvejus bei klinikinių ir eksperimentinių tyrimų rezultatai, diagnostikos bei gydymo rekomendacijos suteikia galimybę rasti atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti tinkamiausius diagnostikos bei gydymo būdus. Informacija suskirstyta pagal klinikinės medicinos sritis. Prieiga iš LSMU, Kauno klinikų kompiuterių tinklų, EZproxy.

Mokymo medžiaga apie ClinicalKey.

Iki 2015 m. gegužės 31 d. prieiga prie BMJ Best Practice - klinikinės informacijos ir klinikinių sprendimų paramos priemonė, padedanti sveikatos priežiūros specialistams, mokslininkams, studentams rasti atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti tinkamiausius, ekspertų rekomenduojamus, diagnostikos, prognozės, prevencijos ir gydymo būdus. Prieiga iš LSMU, Kauno klinikų kompiuterių tinklų, EZproxy.

BMJ Best Practice vartotojo vadovas.

Mokymo medžiaga gydytojui.

Mokymo medžiaga studentui.

Iki 2015 m. gegužės 26 d. prieiga prie CAB Direct duomenų bazės. Tai straipsnių bibliografinė informacija bei santraukos, naujienos, nuorodos (jeigu yra) į visateksčius leidinius gyvybės mokslų tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Mokymo medžiaga (vaizdo įrašas).

Vartotojo vadovas.

Iki 2015 m. gegužės 26 d. prieiga prie Ovid duomenų bazės, kurioje knygų, žurnalų, vaizdo įrašų kolekcijos klinikinės medicinos, gyvybės mokslų, farmakologijos, gamtos mokslų, visuomenės sveikatos, slaugos mokslo, fizinių mokslų ir inžinerijos, sveikatos priežiūros ir kt. tematika. Mums prieinamos knygos, žurnalai, vaizdo įrašai, All Evidence Based Medicine Reviews (bendradarbiaujant su Cochrane bendrija) kolekcija ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.
Knygų sąrašas (xls). 

Iki 2015 m. gegužės 19 d. prieiga prie CAB International (CABI) maisto mokslo, gyvūnų mokslo, veterinarijos, veterinarinės medicinos bei tarpdisciplininių sričių duomenų bazių. Duomenų bazėse: visateksčiai dokumentai, knygų dalys, apžvalgos, santraukos, naujienos, ligų bei kt. specifikacijos ir pan.

Animal Health and and Production Compendium: mokymo medžiaga, vartotojo vadovas;

Animal Science: mokymo medžiaga, vartotojo vadovas;

VetMed Resource: mokymo medžiaga, vartotojo vadovas.

Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Iki 2015 m. balandžio 18 d. prieiga prie Britannica Academic universalios duomenų bazės, kurią sudaro Encyclopaedia Britannica ir MerriamWebster's Collegiate Dictionary and Thesaurus el. versijos. Mokslo ir praktinės veiklos žinios (knygos, atlasai, žodynai, tezaurai, straipsniai, garso, vaizdo medžiaga, naujienos ir pan.) istorijos, filosofijos, religijos, gyvybės, gamtos mokslų ir kt. temomis suteikia galimybę patenkinti pamatinių mokslinių tyrimų poreikį. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo, EZproxy.

Plačiau apie Britannica Academic.

Vaizdo medžiaga apie Britannica Academic.

Iki 2015 m. vasario 1 d. prieiga prie Key Dentistry E-books. Tai el. knygos, skirtos studentams, gydytojams odontologams bei tyrėjams. Prieiga iš LSMU, Kauno klinikų kompiuterių tinklo, VPN, EZproxy. Leidinių sarašas (xls).

Iki 2014 m. gruodžio 31 d.

Stat!Ref- visatekstė objektyvių ir patikimų medicinos duomenų bazė medikams klinicistams, studentams, sveikatos priežiūros specialistams, kurioje žurnalai, žodynai, atlasai, medicinos naujienos klinikiniams tyrimams bei klinikinei praktikai. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy. Prieiga vienu metu galima tik 3 vartotojams. Galima mobili prieiga.

Iki 2014 m. gruodžio 23 d. prieiga prie mokslinių tyrimų metodologijos duomenų bazės - SAGE Research Methods. Bazė skirta mokslininkams, tyrėjams ir studentams mokslinių projektų rengimui bei realizavimui. Išsamiai supažindinama su įvairiais mokslinių tyrimų metodais, mokslinių tyrimų poreikių analize, tyrimo projekto rengimo procesu, tyrimų atrankos būdais, tyrimo instrumentais, ekspertų išvadomis ir kt. Duomenų bazėje daugiau kaip 720 knygų, žurnalų, žodynų, enciklopedijų, informacinių leidinių, vaizdinės medžiagos socialinių mokslų, sveikatos mokslų ir kt. temomis. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy.

SAGE Research Methods Cases - mokslinių tyrimų pavyzdžiai, rodantys, kaip moksliniai tyrimai taikomi praktikoje.

SAGE Research Methods mokymo medžiaga.

Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy.

Suteikta prieiga prie prie dviejų Royal Society of Chemistry (RSC) duomenų bazių: Merck Index Online (iki 2014 m. spalio 31 d.), kurioje sukaupta informacija apie chemines bei biologines medžiagas, vaistus ir RSC Gold Collection (iki 2014 m. gruodžio 31 d.), kurioje pateikiami informacijos ištekliai chemijos ir gretutinių mokslų tematika.

Karališkoji chemijos mokslų draugija taip pat siūlo nemokamą chemijos junginių struktūrinių formulių duomenų bazę ChemSpide,  kurioje virš 30 mln. struktūrinių formulių iš daugiau nei 500 informacijos šaltinių.

Daugiau apie Merck Index Online. Daugiau apie RSC Gold Collection.

Prieinamų RSC Gold Collection informacijos išteklių sąrašas.

Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2014 m. gruodžio 19 d. Palgrave Connect suteikia prieigą prie Palgrave Macmillan leidyklos el. knygų kolekcijos (2014 m.) verslo ir vadybos, humanitarinių ir socialinių mokslų temomis. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN ir EZproxy.

Iki 2014 m. gruodžio 8 d. suteikta prieiga prie Emerald eBook Series Collection. Mums prieinamos 138 knygos sveikatos ir socialinės apsaugos, vadybos, ekonomikos, aplinkos valdymo, socialinių mokslų bei kt. temomis. Prieinamų knygų sąrašas. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN ir EZproxy.

Iki 2014 m. lapkričio 4 d. suteikta prieiga prie EMBASE duomenų bazės. Tai biomedicinos bei farmakologijos duomenų bazė, kurioje daugiau kaip 28 mln. įrašų (moksliniai straipsniai indeksuojami iš daugiau kaip 8400 žurnalų, konferencijų medžiaga, nuorodos į visatekščius leidinius ir kt.). EMBASE duomenų bazė dažnai vadinama "Europos MEDLINE" (MEDLINE neaprėpia apie 40 proc. informacijos iš EMBASE).

Mokymo medžiaga (vaizdo įrašai) apie EMBASE.

Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2014 m. spalio 20 d. Thomson Reuters suteikia prieigą prie Web of Science Core Collection(Science Citation Index, Social Science citation Index, Arts and Humanities Citation Index, Book Citation Index, Conference Proceedings Citation Index) citavimo ir bibliografinių duomenų bazių. Paieška aukščiausiai vertinamuose mokslo žurnaluose, knygose, mokslo konferencijų medžiagoje suteikia prieigą prie visatekstės informacijos (jei yra) ir galimybę naudotis citavimo duomenų analitiniais įrankiais.

Testavimo metu organizuojami internetiniai seminarai (webinarai), kurie supažindins ne tik su Web of Science, bet ir su nauju Thomson Reuters  produktu – InCites (InCites – individualizuotas, citavimu pagrįstas mokslinių tyrimų vertinimo įrankis, leidžiantis analizuoti institucijos vaidmenį moksliniuose tyrimuose, parengti tyrimų rezultatų ataskaitas ir kt.).

Dėl šio įrankio - InCites - testavimo reikia asmeniškai kreiptis į p. Marcin Kozakowski. (marcin.kozakowski@thomsonreuters.com)

Prieigą turės ne institucija, bet tas asmuo, kuris kreipsis.

Plačiau apie Web of Science Core Collection.

Lietuviškai įgarsintas paieškos vadovas.

Mokymo medžiaga (vaizdo įrašai) apie Web of Science Core Collection.

Informacija apie internetinius seminarus ir kita mokymo medžiaga.

Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2014 m. spalio 1 d. prieiga prie PsycARTICLES, PsycBOOKS, PsycTESTS (per EBSCOhost).

PsycARTICLES - recenzuojami moksliniai straipsniai bendrosios, taikomosios (darbo, sporto, valdymo ir kt.), specialiosios, klinikinės psichologijos tematika iš 80 Amerikos psichologų asociacijos ir giminingų organizacijų žurnalų. PsycARTICLES mokymo medžiaga.

PsycBOOKS - mokslinės ir profesinės knygos psichologijos, socialinių ir elgsenos mokslų tematika, klasikiniai, istoriniai darbai. PsycBOOKS mokymo medžiaga.

PsycTESTS - Amerikos psichologų asociacijos sukurta psichologijos,socialinių mokslų, teisės, verslo, vadybos,  medicinos ir kitų mokslų bei tarpdisciplininių temų testų ir priemonių talpykla. PsycTESTS mokymo medžiaga.

Iki 2014 m. rugpjūčio 31 d. prieiga prie American Society of Clinical Oncology žurnalų – Journal of Clinical Oncology ir Journal of Oncology Practice. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy.

Iki 2014 m. birželio 15 d. prieiga prie Thieme E-Book Library. El. knygų kolekciją sudaro 74 atlasai ir vadovėliai, apimantys pagrindines teorinės ir klinikinės medicinos studijų disciplinas. Knygas galima skaityti internete ar parsisiųsti į mobiliuosius įrenginius ribotam laikotarpiui. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo su slaptažodžiu. Dėl slaptažodžio kreiptis į Lankytojų aptarnavimo postų darbuotojus ar el. paštu:skait@lsmuni.lt

Knygų sąrašas. Thieme E-Book Library vartotojo vadovas.

Iki 2014 m. birželio 12 d. prieiga prie Informa Healthcare leidyklos recenzuojamų žurnalų kolekcijų, apimančių gyvybės mokslų, klinikinės medicinos, farmacijos ir kt. tematiką. Prašome dėmesio CMRO (Current Medical Research & Opinion), Expert Opinion ir Expert Reviews žurnalų kolekcijoms. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy. Informa Healthcare mokymo medžiaga, CMRO, Expert Opinion, Expert Reviews.

Iki 2014 m. gegužės 31 d. testuojama visatekstė duomenų bazė BioOne, kurioje pateikiama virš 180 mokslinių žurnalų kolekcija biologijos, ekologijos, aplinkotyros ir tarpdisciplininių mokslų tematika (biologija, botanika, aplinkotyra, zoologija, veterinarija, gyvūnų mokslas, žemės mokslas, jūros mokslas ir technologijos bei kt.). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EXproxy. Galima mobili prieiga. Žurnalų sąrašas. Daugiau apie BioOne.

Iki 2014 m. gegužės 30 d. prieiga prie naujų EBSCO duomenų bazių:  DynaMed - klinikinės medicinos duomenų bazė gydytojams bei kitiems sveikatos priežiūros specialistams, studentams ir kt. Per 3200 temų, apžvelgia virš 500 žurnalų. Plačiau... Mokymo medžiaga.  Isabel - interaktyvi klinikinių sprendimų palaikymo sistema, pritaikyta klinikinei praktikai. Plačiau...Mokymo medžiaga.  PEMSoft - klinikinės informacijos duomenų bazė, apjungianti klinikinės informacijos pristatymo įrankius, interaktyvios daugialypės terpės galimybes pediatro klinikinei praktikai. Plačiau...Mokymo medžiaga.  The Scientific & Medical ART (SMART) Imagebase - virš 20 tūkst. iliustracijų, animacijos priemonių sveikatos mokslų tematika. Plačiau...Mokymo medžiaga.  The eBook Clinical Collection - daugiau kaip 2000 el. knygų kolekcija sveikatos mokslų tematika. Plačiau...  Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2014 m. gegužės 30 d. prieiga prie Thieme E-Book Library. El. knygų kolekciją sudaro 74 atlasai ir vadovėliai, apimantys pagrindines teorinės ir klinikinės medicinos studijų disciplinas. Knygas galima skaityti internete ar parsisiųsti į mobiliuosius įrenginius ribotam laikotarpiui. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklo su slaptažodžiu. Dėl slaptažodžio kreiptis į Lankytojų aptarnavimo postų darbuotojus ar el. paštu:skait@lsmuni.lt

Knygų sąrašas. Thieme E-Book Library vartotojo vadovas.

Iki 2014 m. gegužės 21 d. prieiga prie USMLEasy. Testo forma pateikiami klausimai bei nuorodos į medicinos informacijos šaltinius suteikia galimybę pasitikrinti žinias iš klinikinių medicinos disciplinų ir žmogaus organų sistemų bei pasiruošti egzaminams. Būtina registracija. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy. Plačiau apie USMLEasy.

Iki 2014 m. balandžio 30 d. prieiga prie Cambridge Books Online duomenų bazės. Duomenų bazėje el. knygų kolekcijos medicinos, gyvybės, fizinių, gamtos, humanitarinių, socialinių, technologijos mokslų ir kt. tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy.

Iki 2014 m. balandžio 30 d. prieiga prie ISPG Collection (Independent Scholarly Publishers Group)  visateksčių biomedicinos ir gyvybės mokslų žurnalų kolekcijų. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN, EZproxy. Žurnalų sąrašas.

Iki 2014 m. balandžio 27 d. prieiga prie Sage Knowledge (socialinių mokslų skaitmeninė biblioteka, kurioje virš 4200 el. knygų ir informacinių leidinių verslo ir vadybos, žiniasklaidos ir komunikacijos, psichologijos, sociologijos, politikos ir tarptautinių santykių, sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos tematika), socialinių mokslų literatūros apžvalgos įrankio Navigator. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų. Plačiau...Mokymo medžiaga. Plačiau apie Navigator.

Iki 2014 m. balandžio 19 d. prieiga prie LWW Health Library. Mums prieinamos kolekcijos: Cornerstone Pharmaceutical, Integrated Pharmacy, Premium Pharmacy, and Osteopathic Medicine Collections. Duomenų bazėje el. knygos, paskaitos, apžvalgos, vaizdo medžiaga apie klinikines procedūras, informacija apie klinikinius atvejus, iliustracijų rinkiniai ir kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN, EZproxy.

Iki 2014 m. balandžio 19 d. prieiga prie Bates’ Visual Guide to Physical Examination. Vaizdo įrašuose pateikiami fizinio paciento tyrimo metodai ir procedūros, formuojami ir tobulinami klinikiniai įgūdžiai. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN, EXproxy. Plačiau apie Visual Guide.

Iki 2014 m. balandžio 19 d. prieiga prie LWW Oncology. Duomenų bazė skirta gydytojams onkologams bei ir susijusių sričių specialistams. Duomenų bazėje ekspertų atrinkta informacija (el. knygos, daugiau nei 8000 klinikinių tyrimų bei rekomendacijų, vaistų sąveika, iliustracijų rinkinys, informacija pacientams), apimanti geriausią klinikinę praktiką bei klinikinių atvejų analizę, suteikianti galimybę rasti atsakymus į klinikinius klausimus. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN ir EZproxy.

Iki 2014 m. balandžio 19 d.prieiga prie AclandAnatomy.com. Tai daugiau nei 300 mokomųjų vaizdo įrašų, perteikiančių trimatį turinį, žodynas, žinynas, patikros priemonės ir kt., skirti anatomijos dėstymui ar mokymuisi (paskaitose, laboratoriniams darbams ir pan.). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN ir EZproxy. Galima mobili prieiga. Plačiau apie Video Atlas.

Iki 2014 m. balandžio 11 d. prieiga prie Oxford Medicine Online duomenų bazės, formuojamos daugiau kaip 650 medicinos informacijos šaltinių pagrindu. Duomenų bazėje vadovėliai, knygos, vadovai, mokymo medžiaga, vaizdo medžiaga, iliustracijos, skirti studentams, rezidentams bei medikams klinicistams. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, VPN ir EZproxy. 

Iki 2013 m. gruodžio 31 d. prieiga prie CAB International (CABI) duomenų bazės, apimančios žemės ūkio ir miškininkystės mokslų, maisto ir mitybos mokslų, gyvūnų mokslo, veterinarijos, veterinarinės medicinos, aplinkotyros bei tarpdisciplininių mokslų tematiką. Mums prieinamas duomenų bazės turinys:

CABI mokymo medžiaga - http://www.cabi.org/training

Iki 2013 m. gruodžio 31 d. prieiga prie Taylor & Francis eBooks duomenų bazės. Tai Routledge, Psychology Press bei Focal Press ir kt. leidyklų el. knygos biomedicinos, sveikatos mokslų, socialinių, humanitarinių bei kt. mokslų tematika. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy ir VPN.

Iki 2013 m. gruodžio 31 d. testuojama visatekstė Springer leidyklos (per SpringerLink) el. knygų kolekcija universalia tematika. Tai pagal mokslo sritis suskirstytos el. knygos: biomedicina ir gyvybės mokslai, medicina, verslas ir ekonomika, matematika ir statistika bei kt. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy. Plačiau...

Iki 2013 m. gruodžio 31 d. prieiga prie universalaus turinio CRCnetBASE el. knygų kolekcijos. Jei norite matyti duomenų bazės turinį, tai lango viršuje pažymėkite "Full Access Content Only". Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2013 m. lapkričio 30 d. prieiga prie naujo žurnalo - The Lancet Diabetes & Endocrinology (per ScienceDirect). Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, EZproxy ir VPN. 

Iki 2013 m. spalio 31 d. prieiga prie East View Information Services. Tai universalaus turinio el. duomenų bazė socialinių bei humanitarinių, fizinių ir technologijos, medicinos, teisės mokslų, viešosios politikos ir administravimo, meno ir kt. tematika iš Rusijos, NVS šalių, Azijos šalių informacijos šaltinių. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2013 m. spalio 30 d. prieiga prie De Gruyter leidyklos universalaus turinio el. žurnalų kolekcijos. Tai virš 660 žurnalų socialinių bei humanitarinių mokslų, medicinos (97), gamtos mokslų ir kt. tematika. Virš 320 žurnalų - atviros prieigos. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų.

Iki 2013 m. spalio 28 d. prieiga prie Nursing Digital Library (Insight Media Digital). Tai daugiau kaip 190 pavadinimų, daugiau kaip 130 val. trukmės mokomųjų vaizdo įrašų rinkinys slaugos mokslo, bendrosios ir specialiosios slaugos klausimais. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų ir EZproxy.

2013 10 15

Iki 2013 m. spalio 15 d. prieiga prie Netter‘s 3D Interactive Anatomy. Tai interaktyvus mokomasis žmogaus anatomijos atlasas (anatominiai modeliai, vaizdai), perteikiantis trimatį turinį. Svetainėje suteikta galimybė įdiegti 3D vaizdo grotuvą į savo kompiuterį, naudotis pagalba. Prieiga oranžine nuoroda "Launch Netter's 3D Interactive Anatomy".

2013 08 05

Iki 2013 m. rugpjūčio 3 d. testuojama Bentham Science Publishers leidyklos žurnalų kolekcija, apimanti virš 116 žurnalų chemijos, farmacijos, biomedicinos ir kt. mokslų temomis. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy.

2013 07 01

Iki 2013 m. birželio 28 d. testuojama MedicinesComplete duomenų bazė. MedicinesComplete teikia tiesioginę prieigą internete prie šiuolaikinės vaistų informacijos, teikiamos iš labiausiai pasaulyje žinomų ir patikimų šaltinių. Ši informacija leidžia greitai, lanksčiai ir ekonomiškai priimti saugius ir greitus sprendimus. MedicinesComplete informacija -  tai pagrįstas atsakymas į sprendimų priėmimą sveikatos priežiūros srityje; tai mokslinių tyrimų, mokymosi ir mokymo įrankis akademinei visuomenei; tai mokslinių tyrimų  paspartinimas ir naujų vaistų sukūrimas farmacijos pramonėje. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy.

Iki 2013 m. birželio 15 d. testuojama STAT!Ref duomenų bazė. Tai visatekstė universalaus turinio klinikiniais įrodymais pagrįstos medicinos (EBM) duomenų bazė medikams klinicistams, studentams, sveikatos priežiūros specialistams bei pacientams, kurioje knygos, žurnalai, žodynai, atlasai, konferencijų medžiaga, vaizdo medžiaga, klinikinės-praktinės apžvalgos, klinikinių sprendimų įrankiai, informacija bei rekomendacijos pacientams, įrodymais pagrįstos medicinos naujienos klinikiniams bei eksperimentiniams tyrimams bei klinikinei praktikai. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy. Galima mobili prieiga. Plačiau apie duomenų bazę.

Mokymo medžiaga apie STAT!Ref.

Iki 2013 m. birželio 12 d. testuojama AccessPharmacy. Tai įrodymais pagrįstos medicinos informacijos šaltinius apjungianti duomenų bazė, skirta farmacijos bei gretutinių mokslų tematikai, ugdanti gebėjimus, reikalingus farmacinei veiklai. Duomenų bazėje, skirtoje studentams, gydytojams ir kitiems medicinos specialistams, vadovėliai, monografijos, studijų planai bei programos, įrodymais pagrįstos farmacijos naujienos, klinikinių atvejų analizė, laboratoriniai tyrimai bei testai, skaičiuotuvai, pacientų mokymo rekomendacijos, vaizdo medžiaga, vaistinių augalų bei maisto priedų duomenų bazė ir kt. Priega iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy. Plačiau apie duomenų bazę.

2013 06 01

Iki 2013 m. gegužės 31 d. testuojama Thieme eNeurosurgery duomenų bazė. Duomenų bazėje visatekstės knygos, žurnalai, iliustracijos, procedūrų rinkiniai ir kt. neurochirurgijos tematika. Duomenų bazė aktyvuojama nuoroda "Login". Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy.

Iki 2013 m. gegužės 31 d. testuojama duomenų bazė OpenEdition. Sudedamosios dalys: Reveus.org (visateksčiai straipsniai, el. žurnalų ir knygų apžvalgos socialinių ir humanitarinių mokslų temomis), Calenda (informacija apie mokslinius seminarus, konferencijas), Hypotheses.org (informacija apie akademinius tinklaraščius). Prieiga iš LSMU, per VPN, EZproxy.

Iki 2013 m. gegužės 31 d. testuojamos informacijos duomenų bazės Passport sudedamosios dalys: Passport Cities ir Passport Countries and Consumers.

Passport Cities ir Passport Countries and Consumers pateikia informaciją apie šalis, miestus ir jų gyventojus. Joje vertinami unikalūs tarptautiniai demografiniai, socialiniai bei makroekonominiai duomenys, padedantys sukurti detalius šalies, miestų namų ūkių ar vartotojų profilius. Čia galima rasti 85 vartotojų, ekonomikos ir verslo aplinkos tendencijų bei 85 demografinių prognozių ataskaitas, 4milijonus statistinių duomenų įrašų 207 pasaulio šalims ir 850 miestų. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų, per VPN, EZproxy.

2013 05 01

Iki 2013 m. balandžio 27 d. testuojama BiblioBoard duomenų bazė. Tai daugiatemė multimedijos duomenų bazė, suteikianti prieigą prie istorinių antologijų. Duomenų bazėje per 10 tūkst. el. knygų, garso ir vaizdo įrašų, fotografijų, dokumentų ir kt. rinkinių. Prieiga su slaptažodžiu.

2013 04 01

Iki 2013 m. kovo 31 d. testuojama eLibrary - Elsevier leidėjų sveikatos mokslų knygų el. biblioteka (Elsevier Health Sciences eLibrary). Prieiga prie daugiau kaip 300 pavadinimų  įvairių medicinos sričių (chirurgijos, oftalmologijos, fizioterapijos, farmacijos, rentgenologijos, podiatrijos, slaugos ir kt.) el. vadovėlių ir knygų. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN bei EZproxy

Iki 2013 m. kovo 31 d. testuojama Natural Standard (OvidSP) duomenų bazė. Tai klinikinės ir alternatyvios medicinos informacijos šaltinius apjungianti integruoto gydymo informacijos vertinimo sistema, kurioje ekspertų atrinkta ir įrodymais pagrįsta informacija, apimanti vaistažolių, maisto papildų ir kt. panaudojimą bei integruotą gydymą, klinikinių tyrimų analizes, klinikinių sprendimų įrankius (efektyvumas, sąveikos ir kt.), rekomendacijas apie gydymo būdų tarpusavio sąveiką, santykinį veiksmingumą ir kt. Prieiga individuali (užpildoma anketa, prisijungimo duomenys atsiunčiami el. paštu).

Iki 2013 m. kovo 31 d. testuojama Newspaper Direct duomenų bazė. Duomenų bazėje pateikiama per 2200 laikraščių (iš 97 šalių, 54 kalbomis). Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

2013 02 01

Iki 2013 m. sausio 31 d. prieiga prie naujų EBSCO duomenų bazių:

Applied Science & Technology Source - daugiau kaip  1.400 visateksčių žurnalų taikomųjų ir technologijos mokslų taikomųjų tyrimų klausimais, seminarų, konferencijų medžiaga ir kt.

Education Source - daugiau kaip 1.700 visateksčių žurnalų, daugiau kaip 550 knygų ir monografijų edukologijos klausimais, seminarų ir konferencijų medžiaga, testai ir kt.

Humanities Source - daugiau kaip 1.450 visateksčių žurnalų humanitarinių mokslų klausimais, knygos, garso ir vaizdo įrašai, tezaurai ir kt.

Legal Source - daugiau kaip 1.200  visateksčių žurnalų teisės mokslų klausimais, metraščiai, universitetų leidiniai, įstatymų ir teisės aktų analizės ir kt.

Library & Information Science Source - daugiau kaip 430 visateksčių žurnalų, daugiau kaip 30 monografijų bibliotekininkystės ir informacijos mokslų klausimais, tezaurai, mokslinių tyrimų, mokslinės veiklos ataskaitos ir kt.

2012 12 31

Iki 2012 gruodžio 31 d. prieiga prie Future Science Group el. žurnalų kolekcijų:

Expert Reviews - ekspertų apžvalgų žurnalai pateikia objektyvią informaciją apie pažangiausias sveikatos priežiūros kryptis ir tendencijas, geriausią klinikinę praktiką ir pažangiausius terapinius metodus.

Future Medicine - medicinos žurnalai pateikia objektyvią ir patikimą informaciją apie naujausias tyrimų kryptis ir pažangą molekulinės ir klinikinės medicinos klausimais. 

Future Science - mokslo žurnalai pateikia vertingus mokslinių tyrimų komentarus ir jų analizę žmogaus gyvenimo, visuomenės ir ją supančios aplinkos harmonijos ir  kt. klausimais.

2012 12 01

Iki 2012 m. gruodžio 30 d. prieiga prie universalios, nuolat atnaujinamos, klinikiniais įrodymais pagrįstos medicinos duomenų bazės – ClinicalKey. Tai svarbus informacijos šaltinis  mokslininkams, įvairių specialybių gydytojams ir kitiems medicinos specialistams, studentams. Daugiau nei 900 knygų, monografijų, informacinių leidinių, daugiau nei 500 žurnalų, daugiau nei 13 tūkst. medicinos ir chirurginių procedūrų iliustracijų bei vaizdo įrašų, pacientų mokymo rekomendacijos, informacija apie vaistus bei vaistų sąveiką, klinikinės-praktinės apžvalgos, informacija apie klinikinius atvejus bei klinikinių ir eksperimentinių tyrimų rezultatai, diagnostikos bei gydymo rekomendacijos suteikia galimybę rasti atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti tinkamiausius diagnostikos bei gydymo būdus. Informacija suskirstyta pagal klinikinės medicinos sritis. Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN ir EZproxy*. Plačiau apie duomenų bazę.

* - Prisijungti LSMU intraneto/e.pašto vartotojo vardu ir slaptažodžiu.

Iki 2012 m. lapkričio 30 d. prieiga prie duomenų bazės AccessEmergency Medicine. Daugiaaspektėje duomenų bazėje ekstremaliosios medicinos klausimais, skirtoje studentams, rezidentams, medikams klinicistams,  pateikti vadovėliai, atlasai, informaciniai leidiniai, mokomoji vaizdo medžiaga, informacija apie vaistų sąveiką, klinikinius diagnostinius tyrimus, invazines ar intervencines procedūras ir kt. DB apžvelgiama medicinos informacija, skirta klinikiniams tyrimams bei klinikinei praktikai (profilaktika, diagnozė, gydymas, prognozė), apimanti visus ekstremaliosios medicinos mokslo ir praktikos klausimus. Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Galima mobili prieiga (būtina registruotis My AccessEmergency Medicine). Plačiau apie duomenų bazę.

Iki 2012 m. lapkričio 20 d. prieiga prie Nursing Digital Library (Insight Media Digital). Tai daugiau kaip 150 pavadinimų, daugiau kaip 120 val. trukmės mokomųjų vaizdo įrašų rinkinys slaugos mokslo, bendrosios ir specialiosios slaugos klausimais. Paieškos nuoroda – „View the Library“. Prieiga iš LSMU MA, Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2012 m. lapkričio 3 d. testuojama visatekstė duomenų bazė BioOne, kurioje pateikiama virš 170 mokslinių žurnalų kolekcija biologijos, ekologijos ir aplinkotyros ir tarpdisciplininių mokslų tematika (biologija, biochemija, genetika, radiologija, visuomenės sveikata, aplinkotyra, zoologija, veterinarija, gyvūnų mokslai, žemės mokslas, jūros mokslai ir technologijos bei kt.). Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Galima mobili prieiga. Žurnalų sąrašas.

Iki 2012 m. spalio 31 d. priega prie Mary Ann Liebert (MAL) leidyklos daugiau kaip 70 recenzuojamų žurnalų kolekcijos biotechnologijos, biomedicininių tyrimų, gyvybės mokslų, chirurgijos ir slaugos, integratyvios medicinos, pediatrijos, psichologijos, visuomenės sveikatos, aplinkos tyrimų, teisės, ekonomikos ir politikos  ir kt. temomis. Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2012 m. spalio 31 d. priega prie daugiau kaip 250 Oxford Medicine Online biomedicinos, slaugos, visuomenės sveikatos mokslų sričių visateksčių vadovėlių, skirtų studentams, rezidentams bei medikams klinicistams. Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2012 m. spalio 31 d. prieiga prie duomenų bazės AccessAnesthesiology. Daugiaaspektėje duomenų bazėje skausmo medicinos, intensyvios terapijos, chirurginės medicinos klausimais, skirtoje studentams, rezidentams, medikams klinicistams, pateikti vadovėliai, atlasai, mokomoji vaizdo medžiaga, informacija apie vaistus (vaistų sąveiką) ir kt. DB apžvelgiama medicinos informacija, skirta klinikiniams tyrimams bei klinikinei praktikai (profilaktika, diagnozė, gydymas, prognozė), apimanti visus anesteziologijos mokslo ir praktikos klausimus. Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Galima nuotolinė prieiga su slaptažodžiu. Plačiau apie duomenų bazę

Iki 2012 m. spalio 31 d. prieiga prie duomenų bazės AccessPediatrics. Daugiaaspektėje duomenų bazėje pediatrijos klausimais, skirtoje studentams, rezidentams, medikams klinicistams, pateikti vadovėliai, atlasai, mokomoji vaizdo medžiaga, informacija apie vaistus (vaistų sąveiką) ir kt. DB apžvelgiama medicinos informacija, skirta klinikiniams tyrimams bei klinikinei praktikai (profilaktika, diagnozė, gydymas, prognozė), apimanti visus pediatrijos mokslo ir  praktikos klausimus. Galima mobili prieiga (būtina registruotis). Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Galima nuotolinė prieiga su slaptažodžiu.

Iki 2012 m. spalio 31 d. testuojama duomenų bazė MedicinesComplete - informaciniai leidiniai farmacijos, farmakologijos ir toksikologijos temomis: Martindale: The complete drug reference, Herbal Medicines, Clarke’s Analysis of Drugs and Poisons, Pharmaceutical Excipients, Stockley’s Drug Interaction, Dietary Supplements. Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2012 m. spalio 15 d. galima prieiga prie  KTU leidyklos "Technologija" el. knygų talpyklos. El. knygų talpykloje galima skaityti daugiau kaip 550 akademinių knygų, suskirstytų pagal mokslo kryptis (technologijos mokslai, fiziniai mokslai, socialiniai mokslai, humanitariniai mokslai ir kt.). Prieiga iš LSMU (MA, VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2012 07 01

Iki 2012 m. birželio 30 d. testuojama SAGE Research Methods Online duomenų bazė. Tai duomenų bazė produktyvių mokslinių tyrimų projektų kūrimui, optimizavimui ir panaudojimui, metodų, sąvokų analizei, modelių elementų, tikslinių grupių analizei ir kt. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN. Pagalba.

2012 03 01

Iki 2012 m. vasario 29 d. testuojama ISPG Collection - biomedicinos ir gyvybės mokslų visateksčių žurnalų kolekcija. Prieiga iš LSMU (MA ar VA) ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.Testuojamų žurnalų sąrašas.

2012 01 02

Iki 2011 gruodžio 31 d. testuojame Future Science Group el.žurnalų kolekcijas:

Expert Reviews - ekspertų apžvalgų žurnalai pateikia objektyvią informaciją apie pažangiausias sveikatos priežiūros kryptis ir tendencijas, geriausią klinikinę praktiką ir pažangiausius terapinius metodus.

Future Medicine - medicinos žurnalai pateikia objektyvią ir patikimą informaciją apie naujausias tyrimų kryptis ir pažangą molekulinės ir klinikinės medicinos klausimais. Taip pat pradeda teikti ir informaciją apie naujausias medicinos e.knygas. E.knygų testavimas bus pradėtas nuo š.m. gruodžio mėn., tad sekite bibliotekos ir informacijos centro informaciją.

Future Science - mokslo žurnalai pateikia vertingus mokslinių tyrimų komentarus ir jų analizę žmogaus gyvenimo, visuomenės ir ją supančios aplinkos harmonijos ir  kt. klausimais. Daugiau...

Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 31 d. testuojama Best Practice duomenų bazė. DB pateikiama patikima, nuolat atnaujinama mokslinė informacija (tyrimų rezultatai, ekspertų nuomonės)  klinikiniams tyrimams bei  klinikinei praktikai (profilaktika, diagnozė, gydymas, prognozė), padedanti rasti teisingus atsakymus į klinikinius klausimus, pasirinkti geriausius ir tinkamiausius  gydymo būdus . Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN. Pagalba studentams, medikams.

Iki 2011 m. gruodžio 31 d. suteikta prieiga prie naujų EBSCO duomenų bazių: Art&Architecture Source, English Language Learner ReferenceCenter, Entrepreneurial Studies Source, Small Business Reference Center. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 24 d. testuojama Thieme Clinical Collections. Duomenų bazėje el. knygos klinikinės medicinos tematika. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 18 d. testuojamaISPG Collection- biomedicinos ir gyvybės mokslų visateksčių žurnalų kolekcija. Prieiga iš LSMU (MA ar VA) ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.Testuojamų žurnalų sąrašas.

BMJ medicinos testų konkursas: "Laimėk iPad sau, laimėk 8000 litų savo medicinos mokyklai..." Konkursas: http://www.practicemakesperfect.lt .

2011 12 12

Iki 2011 m. gruodžio 10 d. testuojama Elsevier Textbooks - el. vadovėlių kolekcija medicinos, farmacijos, slaugos, odontologijos, chirurgijos, oftalmologijos, fizioterapijos, rentgenologijos, podiatrijos, kinų alternatyviosios medicinos, veterinarijos ir kt. temomis. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

Iki 2011 m. gruodžio 10 d. testuojama Sage Research Methods Online duomenų bazė. Tai duomenų bazė produktyvių mokslinių tyrimų projektų kūrimui, optimizavimui ir panaudojimui, metodų, sąvokų analizei, modelių elementų, tikslinių grupių analizei ir kt. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN. Pagalba.

Iki 2011 m. gruodžio 3 d. testuojama Future Science Group el. knygų kolekcija (Human papillomavirus vaccines, Novel immunologic adjuvants, Advances in neuroendocrine tumor management, Primary Care Management of Community-Acquired Pneumonia,  Current & Emerging Diagnostics, Therapeutics & Vaccines for Tuberculosis). Apie pasikeitimus informuosime. Prieiga iš LSMU (MA ir VA), Kauno klinikų kompiuterių tinklų, per VPN.

2011 11 28

Iki 2011 m. lapkričio 25 d. testuojame  EBSCO el. knygų kolekciją. Suteikta nemoka prieiga prie dalies el. knygų ir audio knygų.

2011 10 07

Iki 2011 m. spalio 6 d. testuojama HEPSEU duomenų bazė (Higher Education Programmes & Scholarships in European Countries). Tai svarbus informacijos šaltinis studentams, dėstytojams, mokslininkams, pateikiantis daugiau nei 100 000 aukštojo mokslo bakalauro, magistro, doktorantūros studijų programų, informaciją apie stipendijų ir dotacijų suteikimą dalyvavimui šiose programose. Prieiga iš LSMU kompiuterių tinklų ir per VPN. Prieiga su slaptažodžiu (el.paštu ir tel. 327222 (viet.5309)).

2011 07 10

Iki 2011 m. liepos 3 d. testuojama Oxford Handbooks Online DB. Tai visateksčiai vadovėliai iš prestižinės Oxford Handbooks serijos (verslas ir vadyba, politikos mokslai, religija, filosofija). Prieiga iš LSMU (MA ar VA) kompiuterių tinklų. Pagalba.

Iki 2011 m. birželio 18 d. testuojama bibliografinių nuorodų tvarkymo programa - EndNote Web. Programa suteikia galimybę importuoti, redaguoti ir tvarkyti bibliografinius duomenis iš duomenų bazių ir kitų elektroninių šaltinių, sudaryti literatūros sąrašus pagal įvairius citavimo standartus, išsaugoti nuorodas į visateksčius straipsnius internete, dalintis nuorodomis su kitais programos vartotojais ir kt. Registruotis būtina iš LSMU (MA ar VA) kompiuterių tinklų. Registruotas vartotojas programa gali naudotis iš bet kurio kompiuterio. Pagalba.

Iki 2011 m. birželio 3 d. testuojama Taylor & Francis leidyklos el. knygų duomenų baze, kurioje elektroninės knygos fizinių ir technologijos mokslų, biomedicinos mokslų, gyvybės mokslų ir sveikatos apsaugos, žemės ūkio mokslų, aplinkosaugos mokslų, socialinių mokslų, viešosios politikos ir administravimo bei kt. temomis. Prieiga iš LSMU (MA ar VA) kompiuterių tinklų.

2011 05 01

Iki 2011 m. balandžio 30 d. testuojamos Wiley Library Online duomenų bazės knygos. Knygų pakete pateikiama 100 pavadinimų chemijos, ekonomikos, gyvybės mokslų, medicinos, matematikos bei kitų mokslo sričių knygos. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN. Testuojamų knygų sąrašas.

Iki 2011 m. balandžio 30 d. testuojama IVIS. Tai visatekstė universalaus turinio el. duomenų bazė istorijos, filosofijos, psichologijos, medicinos bei kt. temomis, Rusijos, NVS šalių, R. Europos bei Azijos šalių el. periodika, naujienos bei aktualijos. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN.

Iki 2011 m. balandžio 29 d. testuojama STATRef. Tai visatekstė universalaus turinio klinikiniais įrodymais pagrįstos medicinos (EBM) duomenų bazė, kurioje medicinos naujienos, žurnalai, konferencijų medžiaga, vadovėliai, nuotraukos bei iliustracijos. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN. Daugiau (anglų klb.)

Iki 2011 m. balandžio 21 d. testuojama Criminal Justice Abstracts with Full Text (per EBSCO). Tai bibliografinė ir visatekstė duomenų bazė, apimanti baudžiamosios teisės ir proceso, kriminologijos bei tarpdisciplininių mokslų tematiką. Prieiga iš LSMU (MA ir VA) kompiuterių tinklų ar visiems registruotiems vartotojams per VPN.

Iki 2011 m. balandžio 1 d. testuojama University Library Online. Duomenų bazėje daugiau kaip 20 tūkst. el. knygų, vadovėlių, žodynų literatūros, istorijos, filosofijos, socialinių mokslų, kultūros, meno ir religijos tematika. Duomenų bazėje taip pat galima rasti žemėlapių, iliustracijų bei kitos naudingos informacijos tiems, kurie domisi rusų kultūra, politika bei ekonomika.Visi dokumentai yra rusų kalba. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Daugiau (rusu klb.).

Iki 2011 m. balandžio 1 d. testuojama Integrum. Tai viena didžiausių el. dokumentų duomenų bazių rusų kalba. Ji formuojama daugiau kaip 5000 informacijos ištekliu pagrindu. Duomenų bazėje visateksčiai centrinių ir regioninių masinės informacijos priemonių straipsniai, statistiniai duomenys ir apžvalgos, teisės aktai ir dekretai bei kt. DB naudotis nuoroda "Prieiga be registracijos". Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. kovo 20 d. testuojama Oxford Medicine Online duomenų bazė. Tai biomedicinos ir slaugos mokslų sričių visateksčiai vadovėliai. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų. Mums prieinami vadovėliai.

Iki 2011 m. kovo 11 d. testuojama BioOne duomenų bazė. Visatekstėje DB mokslinė informacija biologijos, ekologijos ir aplinkotyros temomis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. kovo 1 d. testuojamos EBSCO Publishing duomenų bazės: Social Work Abstracts, Social Sciences Abstracts, Criminal Justice Abstracts , National Criminal Justice Reference Service Abstracts Database, Abstracts in Social Gerontology, Family Studies Abstracts, Race Relations Abstracts, Urban Studies Abstracts, Violence & Abuse Abstracts, Communication Abstracts. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. kovo 1 d. testuojamos Expert Reviews, Future Medicine, Future Science duomenų bazės. Duomenų bazėse visateksčiai žurnalai medicinos bei perspektyvių tarpdisciplinių mokslų tyrimų, mokslinių tyrimų plėtros tematika. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2011 m. vasario 21 d. testuojama Datamonitor 360 duomenų bazė. Duomenų bazėje ataskaitos, rinkos analizės, prognozės, marketingo statistikos duomenys iš leidyklos Business Insights (Consumer Goods, Finance) kolekcijų. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2011 01 03

Iki 2010 m. gruodžio 31 d. testuojamas bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo įrankis - RefWorks. Sistemoje pasirinkti skirtuką "Login" ir užsiregistruoti. Registruotis būtina iš LSMU ar Kauno klinikų kompiuterių tinklų, turint slaptažodį įrankiu galima naudotis iš bet kurio kompiuterio. Plačiau apie šį bibliografinį įrankį.

Iki 2010 m. gruodžio 31 d. galima prieiga prie recenzuojamų CIG Media Group (Cancer Information Group) žurnalų: Clinical Breast Cancer, Clinical Lung Cancer, Clinical Colorectal Cancer, Clinical Lymphoma, Myeloma, Leukemia, Clinical Ovarian Cancer . Priega iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Suteikta galimybė laikinai pasinaudoti mokslinių pranešimų baze - The Biomedical & Life Sciences Collection. Duomenų bazėje įžymių mokslininkų paskaitos įvairiais biomedicinos bei tarpdisciplinių mokslų klausimais. Prieiga su slaptažodžiu. Daugiau...

Galima priega prie ASM Online Journals DB. Duomenų bazėje visateksčiai Amerikos mikrobiologijos draugijos žurnalai. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Prieiga prie European Views of the Americas (per EBSCO). Tai bibliografinių duomenų bazė, kurioje sukaupta virš 32 tūkst. įrašų apie leidinius, publikuotus Europoje iki 1750 m., Amerikos tematika.

Prieiga prie Cambridge Journals Online DB. Duomenų bazėje virš 250 visateksčių referuojamų žurnalų socialinių, humanitarinių, biomedicinos mokslų tematika. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 11 01

Iki 2010 m. spalio 31 d. galima prieiga prie Thieme E-Book Library. Pateikiami vadovėliai ir atlasai, apimantys pagrindines klinikinės ir teorinės medicinos studijų disciplinas (sąraše susirasti vadovėlį ar atlasą, naudotis visatekste nuoroda - "Read It"). Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Prieiga prie e-Duke Journals Scholarly Collection DB. Duomenų bazėje virš 30 socialinių ir humanitarinių mokslo sričių elektroninių žurnalų. Prieiga galima tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 08 08

Iki 2010 08 05 d. galima prieiga prie ExPub. Duomenų bazėje pateikiama informacija apie chemines medžiagas bei preparatus, cheminių medžiagų poveikį žmogui bei aplinkai (rizikos poveikio vertinimai, rekomendacijos bei kt.) iš daugiau nei 100 visateksčių šaltinių. DB skirta toksikologams, pramonės higienistams, darbuotojų saugos ir sveikatos, rizikos vertinimo specialistams, aplinkos apsaugos specialistams. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Prieiga prie MarketLine duomenų bazėje rasite įvairių šalių pramonės ir prekybos kompanijų apžvalgas, analizes, taip pat makroekonominius, socialinius, demografinius ir pramonės statistinius rodiklius.

Galima prieiga prie Business Insights. Tai strateginio valdymo ataskaitų biblioteka. Kiekviena apžvalga pagrįsta unikaliais rinkos tyrimais ir pateikia detalizuotą stambiausių rinkų analizę: nagrinėja rinkų dinamiką, vartotojams pateikia rinkų dydžio, augimo bei struktūros prognozes vartotojų, sveikatos priežiūros, energetikos, technologijų ir finansinių paslaugų sektoriuose. Business Insights sveikatos priežiūros ir farmacijos vadybos ataskaitų paketas pateikia ataskaitas tiek gydymo (onkologijos, kardiologijos, neurologijos, pulmonologijos, endokrinologijos ir kt.), tiek strateginiais klausimais rinkodaros, prekių ženklų ir pan. farmacijos srityje. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų su slaptažodžiu ( tel. 327222 / 5309).

Pastaba: prisijungti su slaptažodžiu, tinklalapyje aktyvuoti oranžinės spalvos nuorodą - "Access interactive reports", sąraše "List reports by industry" pažymėti "All". Mums prieinamos žaliu simboliu pažymėtos ataskaitos.

2010 07 01

Galima prieiga prie IMechE. Tai mechanikos inžinerijos DB, apimanti 18 visateksčių žurnalų bei IMechE Proceedings Archive (1847-1996). Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 06 15

Iki 2010 06 07 d. galima prieiga prie Oxford Medical Handbooks Online (12 visateksčių vadovėlių). Tai kokybiška informacija apie ligas bei gydymo būdus. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 31

Iki 2010 05 31 d. galima prieiga prie Oxford Bibliographies Online. Tai kokybiškai paruoštas socialinių bei humanitarinių mokslų informacijos šaltinių (straipsniai, knygos ar atskiros jų dalys, archyvai, svetainės bei kt.) paieškos įrankis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 31 d. galima prieiga prie Oxford Handbooks Online. Tai 72 visateksčiai vadovėliai iš prestižinės Oxford Handbooks serijos (verslas ir vadyba, filosofija, politiniai mokslai ir religija). Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 31 d. galima prieiga prie Oxford Textbook of Medicine - įvairių vidaus ligų specialybių gydytojams - praktikams skirto mokslinio klinikinės praktikos vadovėlio Oxford Textbook of Medicine 5-ojo leidimo visatekstė elektroninė versija. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 30

Iki 2010 05 30 d. galima prieiga prie  MarketLine. Tai daugiaprofilinė rinkų tyrimo informacijos duomenų bazė, teikianti išsamią ir unikalią įvairių rinkos rodiklių informaciją iš daugiau nei 31000 bendrovių, daugiau nei 3000 pramonės sričių ir iš daugiau nei 200 šalių bei stambių pramonės sektorių. Pateikiama operatyvi rinkų tyrimo informacija, duomenų bazė atnaujinama kasdien. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 15

Priega prie WHO Medicines Quality Assurance, The International Pharmacopoeia, Anti-counterfeiting, IMPACT.

Science Online. Science yra nuo 1880 m. AAAS (American Association for the Advancement of Science - Amerikos asociacija mokslo pažangai) leidžiamas ir pasaulyje vertinamas žurnalas, pateikiantis informaciją apie originalius mokslinius tyrimus, pasaulines mokslo naujienas bei mokslininkų vertinimus ir komentarus biochemijos, matematikos, inžinerijos, fizikos ir kt. temomis. Visateksčių straipsnių Science žurnalo archyvas - nuo 1997 m. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 15 d. galima prieiga prie BBC Monitoring Library DB. Tai aktuali politinė bei ekonominė informacija iš 150 šalių, formuojanti politinių - administracinių bei socialinių - ekonominių institucijų santykius bei sąveikas. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 15 d. galima prieiga prie Inderscience Publishers Journal DB. Visatekstė informacija iš 302 žurnalų vadybos, verslo valdymo, aplinkos apsaugos, naujų technologijų projektavimo bei panaudojimo specifinėse gamybos srityse socialinėmis, ekonominėmis bei ekologinėmis temomis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2010 05 11 d. galima priega prie Scitechnetbase elektroninių knygų. DB knygos biomedicinos bei tarpdisciplininių, gamtos ir socialinių mokslų tematika. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 05 01

Iki 2010 04 31 d. prieiga prie University of California Press žurnalų kolekcijos. Visatekstė informacija iš 36 žurnalų humanitarinių bei socialinių mokslų temomis. Prieiga iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

MRDB - Lietuvos gyventojų mirtingumo rodiklių duomenų bazė. Pateikiami mirtingumo rodikliai 60-čiai pagrindinių mirties priežasčių rajonų, miestų bei apskričių lygmenyse. Suarchyvuotus duomenų bazės failus reikia parsisiųsti į savo kompiuterį. Išarchyvavus paleidžiamas vykdomasis failas MRDB.exe. Pasirenkami norimi rodikliai, rajonai ir metai, po to - duomenų vaizdavimo būdas: žemėlapis, diagramos ar lentelės.

Galima prieiga prie Amerikos neurochirurgų asociacijos (American Association of Neurosurgeons) visateksčių žurnalų: Journal of neurosurgery, Journal of neurosurgery: Spine, Journal of neurosurgery: Pediatrics, Neurosurgical Focus. Juose rasite klinikinius straipsnius, laboratorinių tyrimų duomenis, atvejų aprašymus, informaciją apie naujus chirurgijos metodus, prietaisus, diagnostikos ir gydymo naujoves, kt. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2010 02 08

PsycARTICLES (per EBSCO Publishing) - visateksčiai moksliniai straipsniai bendrosios, taikomosios (darbo, sporto, valdymo bei kt.), specialiosios, klinikinės psichologijos klausimais iš 70 žurnalų. Prieiga iš Bibliotekos ir informacijos centro bei Psichiatrijos, Reabilitacijos klinikų, Slaugos ir rūpybos, Filosofijos ir socialinių mokslų, Profilaktinės medicinos katedrų kompiuterių.

Priega  per EBSCO Publishing prie naujų savo duomenų bazių: Arts & Architecture Complete, Historical Abstracts with Full Text, America: History & Life with Full Text.

Prieiga prie Sage Publications Online. Visateksčiai SAGE Publications leidyklos verslo, humanitarinių, socialinių mokslų, mokslo, techniklos ir medicinos žurnalai.

Prieiga prie EBSCO Influenza Portal. Tai nemokama, daugiakalbė, pastoviai atnaujinama aktualia informacija, įrodymais pagrįsta klinikinės medicinos DB, pateikianti daugiau nei 50 temų apie pandeminį gripą. Skirta tiek klinicistams, tiek pacientams.

2009 12 21

Lietuvos virtuali biblioteka veikia Primo pagrindu. Prisijungti prie Primo galima registruotu vartotoju, naudojant tuos pačius identifikavimo kodus, kaip jungiantis prie LABT integralios bibliotekų sistemos Aleph. Primo yra vieno langelio principu veikianti lokalių išteklių (Lietuvos akademinių bibliotekų tinklo (LABT) knygos, žurnalai, straipsniai, daktaro disertacijos ir pan.) ir nutolusių išteklių (užsienio bibliotekų e. ištekliai, prenumeruojamos bazės ir pan.) paieškos ir pateikimo sistema. Skaitytojai, suradę ieškomą išteklių iš karto mato jo saugojimo vietas ir prieinamumą.
LVB portale integruotos WEB 2.0 technologijos leidžia skaitytojui gauti RSS naujienas, rašyti komentarus, reitinguoti šaltinius, priskirti žymes bibliotekų kataloguose, internete ir duomenų bazėse surastiems šaltiniams.

2009 12 18

Iki 2009 m. gruodžio 18 d. testuojame SpringerImages DB. Springer Images duomenų bazė pateikia vartotojams daugiau nei 1,2 mln. mokslo, technikos ir medicinos sričių vaizdų – nuotraukų, diagramų, grafikų, histogramų, iliustracijų, lentelių, kt. Atkreipkite į prie kiekvieno vaizdo nurodytas jo naudojimosi licencines sąlygas ir nepažeiskite jų. Vertinga šioje duomenų bazėje ir tai, kad kiekvienas vaizdas pateikiamas iš tam tikro informacijos šaltinio, kurį galėsite skaityti bei išsisaugoti kaip pilnatekstį dokumentą. Prieiga tik iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

Iki 2009 m. lapkričio 30 d. testuojame žurnalo The Journal of Bone and Joint Surgery DB.

2009 10 30

Nuo spalio 1 iki 30 d. per EBSCO sąsają turime nemokamą prieigą prie Central & Eastern European Academic Source DB. Duomenų bazė apima visus Centrinės ir Rytų Europos šalių vystymosi aspektus. Joje daugiau kaip 375 viso teksto leidiniai iš ekonomikos, istorijos, teisės, bibliotekininkystės, informacijos, literatūros ir kitų mokslo sričių.

2009 10 23

2009 m. spalio 19 - 23 d. yra paskelbta atviros prieigos savaitė. Jos metu visame pasaulyje vyksta renginiai skirti atviros prieigos iniciatyvai populiarinti. Apie atvirai prieigai skirtus renginius visame pasaulyje plačiau skaitykite adresu: http://www.openaccessweek.org.
Atviros prieigos vystymasis suteikia galimybę skleisti tyrimų rezultatus, užtikrinant jų matomumą pasaulyje bei suteikti akademinės bendruomenės nariams geresnę prieigą prie pasaulio mokslinių išteklių. Mokslinių publikacijų atvira prieiga yra užtikrinama per atviros prieigos žurnalus, archyvus bei talpyklas. Daugiau informacijos apie atvirą prieigą pasaulyje ir Lietuvoje rasite adresu: http://www.lmba.lt/OA/liet/oa.htm .

2009 10 01

Iki 2009 m. spalio 1 d.  testuojama žurnalo The Scientist DB. Žurnale nuolat atnaujinama informacija apie įvairius tarpdisciplinius gamtos mokslų tyrimus.

2009 06 15

Iki 2009 06 15 galima prieiga prie Informa Pharmaceutical Science žurnalų. Informacija, ekspertų patarimai vaistų tyrimų, vaistų rinkos tyrimų, vaistų veikliųjų medžiagų, toksikologijos ir kt. klausimais. Žurnalų sąrašas. Priega iš LSMU ir Kauno klinikų kompiuterių tinklų.

2009 06 11

SAM primena: 6-asis gripo pandemijos grėsmės lygis.

2009 05 13

TheLancet.com A H1N1 (kiaulių gripo) informacijos centras. Ekspertų patarimai ligos profilaktikos, diagnostikos, gydymo, sveikos gyvensenos klausimais.

2009 05 05

EBSCO Publishing ir DynaMed suteikia nemokamą prieigą prie temos „Influenza A (H1N1)“, kurios informacija gali būti naudinga tiek medicinos profesionalams, tiek visiems besidomintiems. Rasite ne tik bendrąją informaciją apie šio tipo gripą, bet ir naujausias rekomendacijas galimų susirgimų kiaulių gripu bei panašių į šį gripą susirgimų išaiškinumui ir stebėjimui, diagnozavimui ir  pacientų gydymui.

2009 04 28

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) informuoja apie reikšmingai padidėjusią kiaulių gripo protrūkio riziką (angliškai, prancūziškai, vokiškai, rusiškai). Informacija apie pandeminį gripą.

2009 04 21

Pradėjo veikti Pasaulinė skaitmeninė biblioteka (Worl Digital Library). Ji prieinama septyniomis kalbomis: arabų, kinų, anglų, prancūzų, portugalų, rusų, ispanų. Projekte dalyvauja daugelio šalių nacionalinės bibliotekos. Bibliotekos uždavinys - kuo plačiau ir nemokamai pristatyti pasaulio kultūrinį paveldą: nuo knygų, muzikinių įrašų iki brėžinių.

2009 04 20

Prieiga prie naujų MD Consult  e. knygų kolekcijų.

Testuojama nauja DB - Clinical Pharmacology Online (Clinical Pharmacology and ToxEd).

2008 11 20

Europos internetinė įvairialypės informacijos biblioteka "Europeana". Svetainėje daugiau kaip 2 mln. knygų, žemėlapių, fotografijų, archyvinių dokumentų iš 27 ES valstybių narių nacionalinių bibliotekų ir kultūros įstaigų.

2008 11 19  Skaitytojų dėmesiui!

KMU rektorato nutarimu (2008m. lapkričio 10 d. Nr.16-1) keičiasi baudos dydis už pavėluotą knygų grąžinimą. Kiekvienam egzemplioriui vietoje 0,15 Lt bus skaičiuojama 0,50 Lt delspinigių už vieną dieną.

2008 11 05  Naujos e. knygos!

Springer, Humana Press ir Steinkopff leidyklų 2005-2008 m. išleistas  898 knygas galite skaityti bibliotekos multimedijos klasėje iš kompaktinių  diskų arba internete iš bibliotekos serverio (LSMU ir KK kompiuterių tinkle). Tai monografijos, mokslo darbai, mokslo rinkiniai, informaciniai leidiniai. Studentus ir dėstytojus galėtų sudominti apie 80 pavadinimų įvairių medicinos sričių vadovėlių bei atlasų. Jums tereikia susirasti norimą knygą bibliotekos e.kataloge ALEPH ir pasirinkti, kur ją skaitysite.
Paiešką geriausiai atlikti pagal leidėją, knygos pavadinimą arba autorių, atitinkamai paieškos lauku pasirenkant “Leidėjas”, “Antraštė/serija” arba “Autorius(asmuo ar kolektyvas)”. Paieškos pavyzdys.