Spausdinti

Akušerija

carlo-navarro-219810-unsplash.jpg (4752x3168)Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslai

Studijų kryptis – Slauga ir akušerija

Suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis, profesinė kvalifikacija – akušeris

Studijų trukmė – 4 metai

Akušerio profesija – viena seniausių ir visame pasaulyje labiausiai gerbiamų profesijų. Akušerijos bakalauro studijų programa Lietuvoje ir Baltijos šalyse vykdoma vieninteliame Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Akušeriai prižiūri ir konsultuoja moteris prieš nėštumą ir nėštumo metu, priima gimdymą, prižiūri moterį ir naujagimį, šviečia visuomenę apie šeimos planavimą. Studijų programa patraukli dėl modulinio mokymo, teorijos mokomasi 50 proc. studijų laiko, kita dalis studijų vyksta klinikinėje aplinkoje.

Ko mokysitės?   

Studijuosite humanitarinius-socialinius mokslus, žmogaus anatomiją, fiziologiją, sveikatos priežiūros, klinikinių įgūdžių bei klinikinių dalykų pagrindus, motinos ir naujagimio sveikatos priežiūrą, intensyviąją slaugą ir skausmo malšinimo pagrindus akušerijoje, šeimos psichinę sveikatą, administravimą akušerijoje ir kt. disciplinas, atliksite ir aprašysite mokslinį tiriamąjį darbą. Vyks penkios klinikinės praktikos LSMU ligoninėje Kauno klinikose ir kitose Kauno miesto ligoninėse.

Studijoms ar klinikinei praktikai galėsite vykti į daugelį Europos universitetų pagal ERASMUS + mainų programą, dalyvauti Multiprofesinių tinklų organizuojamuose intensyviuose mokymuose ar atlikti trumpąsias klinikines praktikas užsienio šalių universitetinėse klinikose.

Kuo dirbsite baigę studijas?


Baigę bakalauro studijų programą galėsite dirbti akušeriais savarankiškai ir sveikatos priežiūros specialistų komandoje, šeimos klinikose, ligoninių skyriuose, gimdymo namuose. 

Tolesnės studijų galimybės

Galima tęsti studijas magistrantūros studijų programose. Siekiantys mokslininko karjeros vėliau gali rinktis 4 metų trukmės doktorantūros studijas.