Spausdinti

Gyvūnų mokslas

Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė – Žemės ūkio mokslai gyvulininkyste.jpg (5614x3743)

Studijų kryptis – Gyvulininkystės

Fakultetas – Gyvūnų mokslų

Forma – nuolatinės (4 metai) arba ištęstinės studijos (6 metai), baigus suteikiamas žemės ūkio mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis

Gyvūnų mokslų studijų programa skirta rengti aukščiausios kvalifikacijos žemės ūkio specialistus bakalaurus – būsimuosius gyvūninės produkcijos gamintojus: verslininkus, veisėjus, ūkinių ar egzotinių gyvūnų augintojus, gyvūnų mitybos ar auginimo specialistus.

Kodėl verta studijuoti?

gyvul3.jpg (3456x5184)Gyvūnų mokslų studijų programa rengia specialistus dirbti su žemės ūkio gyvūnais, auginamais maistui, pluoštui, kailiams ar darbui.

Ar būtų auginamos sraigės, šinšilos, triušiai, alpakos, bitės ar karvės – kiekviename su gyvūnais susijusiame versle reikia specialisto, išmanančio, kaip geriausiai maitinti, atrinkti, veisti, auginti tą gyvūnų rūšį.

Gyvūnų mokslų specialistas šiandien – vienas geidžiamiausių specialistų Lietuvos ūkyje. Artimiausiais metais šių specialistų Lietuvoje reikės bent tris kartus daugiau, nei parengiama šiandien.

Gyvūnų mokslų fakulteto studijų programos mokslinį lygį 2015 m. įvertino tarptautiniai MOSTA ekspertai, o 2017 m. studijų programa akredituota maksimaliam šešerių metų laikotarpiui.

Ko mokysitės?

Studijuojami dalykai: I kurse – bendrieji universitetiniai ir taikomieji gamtos mokslai: biologija, gyvūnų anatomija, genetika, fiziologija ir kt. Aukštesniuose kursuose – gyvūnų auginimo ir laikymo biotechnologijų, gyvūninės produkcijos gamybos ir vadybos, veislininkystės ir kt. Įgysite  naujausių žinių apie gyvūnų produkcijos gamybos technologijas bei jų vadybą, informacines technologijas, gyvūnų genetiką ir veislininkystę, tradicinę ir ekologinę gyvulininkystę. 

Pažinsite atkurtas ir saugomas pagrindines Lietuvos nacionalines gyvūnų veisles (lietuviškųjų kiaulių, galvijų, avių, žąsų ir kt.).Pagrindinės studijų kryptys: genetika ir veisimas; mityba; įvairių gyvūnų auginimo technologijos.

Praktikai atlikti jūsų lauks modernūs šalies ūkiai, veislynai, laboratorijos, didžiausios šalies pašarų ruošimo įmonės, valstybės įmonės. Pagal ERASMUS+ mainų programą galėsite vykti studijuoti ar praktikai į įvairius Europos universitetus.

Kuo dirbsite baigę studijas?

Baigę gyvūnų mokslų studijų programą, mokėsite atrinkti gyvūnus pagal geruosius genetinius požymius, juos veisti, atlikti gyvūnų selekciją, visavertiškai maitinti; išmanysite visų gyvūnų – nuo karvės iki sraigės – auginimo technologijas, žinosite, kaip užtikrinti jiems tinkamiausias sąlygas, gebėsite kurti savo verslą.

Galėsite dirbti gyvūnų auginimo, veislininkystės įmonėse, pašarų gamybos pramonėje, valstybiniame ir privačiame sektoriuje, produkcijos kokybės vertinimo įmonėse, steigti savo verslus, modernius ūkius ir t.t.  

gyvulz.jpg (759x359)

Tolesnės studijų galimybės

Įgijus bakalauro laipsnį, galima tęsti studijas Gyvūnų mokslų magistrantūros studijų programoje, kuri yra vienintelė specializuota antrosios pakopos žemės ūkio krypties programa Lietuvoje, vėliau – rinktis mokslininko kelią ir studijas doktorantūroje.