Spausdinti

Ergoterapija

Bakalauro studijų programaergoterapija.png (376x240, 360x240)

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslai

Studijų kryptis – Reabilitacija

Fakultetas – Slaugos

Studijų trukmė – 4 metai,forma – nuolatinė,
baigus suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir ergoterapeuto profesinė kvalifikacija.

Ergoterapeutai dirba su asmenimis, kurie dėl traumų, įgimtų ar įgytų priežasčių negali atlikti kasdienės veiklos užduočių. Šios veiklos problemos sprendžiamos stiprinant pacientų galimybes ar pritaikant jam palankią aplinką. Išmaniosios, inovatyvios technologijos užima svarbią vietą ergoterapijoje, jų pagalba galime padidinti asmenų veiklos galimybes ir dalyvavimą joje.

Ergoterapija – asmens ar grupės įgalinimas prasminga veikla, siekiant asmens ar grupės gerovės, skatinant aktyvumą ir įsitraukimą į prasmingą (-as) veiklą (-as), ugdant reikiamus įgūdžius, įpročius, vaidmenis kasdienėje, mokymosi, darbinėje ar profesinėje bei laisvalaikio aplinkoje namuose ir bendruomenėje.

Kodėl verta studijuoti?

Ergoterapijos studijų programa ypatinga tuo, kad visus ergoterapijos dalykus dėsto dėstytojai - ergoterapeutai, dirbantys praktinį darbą. Studijų metu, studentai įtraukiami į realių problemų sprendimą, mokosi taikyti naujausius ergoterapijos metodus, įgyja žinių, įgūdžių, reikiamų dirbti komandoje ar užsiimti individualia praktika.

LSMU Ergoterapijos studijų programa yra vienintelė Lietuvoje, gavusi Pasaulinės ergoterapijos federacijos sertifikatą, yra vertinama ir pripažįstama tarptautiniu mastu: absolventai, įgiję bakalauro kvalifikaciją, gali įsidarbinti daugelyje pasaulio šalių.

Ko mokysitės?

Jau pirmaisiais studijų metais būsimieji ergoterapeutai greta bendrojo lavinimo dalykų studijuoja ir specialiuosius (profesinius) dalykus: ergoterapijos teoriją ir modelius, atlieka pirmąją ergoterapijos praktiką. Studijuodami dalykus, kaip ergoterapija vaikams, seniems ir pagyvenusiems, esant fizinei negaliai, psichiatrijoje bei bendruomenėje, teorines žinias studentai gilina praktikos darbų metu realiose situacijose ir klinikinių praktikų metu, kurioms skiriama virš 1000 valandų.

Svarbi šių studijų ypatybė – klinikinė praktika, kuri atliekama vienoje didžiausių ligoninių Baltijos šalyse – LSMU ligoninėje Kauno klinikose bei kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, absolventai puikiai parengiami savarankiškai dirbti iš karto po studijų.

NAUJIENA! Nuo 2022m. LSMU Ergoterapijos studijų programa bus vykdoma kartu su kartu su KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetu, todėl ergoterapijos programos studentai turės unikalias galimybes kartu su biotechnologijų studentais dalyvauti studijų procese, bei kartu laboratorijose kurti išmaniąsias technologijas skirtas padėti žmogui.
Pagal ERASMUS+ mainų programą galima vykti studijoms ar praktikai į Belgijos, Norvegijos, Danijos, Ispanijos universitetus.

Kuo dirbsite baigę?
Ergoterapeutais sveikatos priežiūros įstaigose, valstybinėse ir privačiose visų sveikatos priežiūros lygmenų įstaigose ir institucijose: ligoninėse, poliklinikose, vaikų gydymo ir ugdymo, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, profesinės, socialinės reabilitacijos įstaigose, globos namuose, pensionatuose ir pan.

Tolesnių studijų galimybės

Baigus ergoterapijos bakalauro studijų programą, galima tęsti studijas biomedicinos mokslų srities magistrantūros bei doktorantūros programose.