Spausdinti

Medicininė ir veterinarinė biochemija

Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė - Gyvybės mokslaijaron-nix-643585-unsplash.jpg (2832x3965)

Studijų kryptis Biochemija

Fakultetas Medicinos

Studijų trukmė 3,5 metų, forma nuolatinė, baigus suteikiamas gyvybės mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis, biomedicinos technologo profesinė kvalifikacija.

Medicininės ir veterinarinės biochemijos studijų programa ruošia verslius ir iniciatyvius biochemijos specialistus, kurie atliktų laboratorinius tyrimus žmogaus ir gyvūnų ligų diagnostikos, aplinkos stebėsenos, maisto ir žemės ūkio produktų bei žaliavų kontrolės srityse.

Kodėl verta studijuoti?

Jei domitės medicina,veterinarija, tiksliais ir sudėtingais laboratoriniais tyrimais, tačiau netraukia dirbti tiesiogiai su pacientais – rinkitės atidumo, kruopštumo, gilių žinių reikalaujančią, suteikiančią įdomių profesinių iššūkių medicinos ir veterinarijos biochemiko specialybę.

Naujausia laboratorine įranga aprūpintose LSMU laboratorijose atliekami įvairiausi sudėtingi tyrimai. Štai tarkime, diagnostinėms laboratorijoms reikalingi specialistai, nusimanantys apie molekulinius virsmus organizmuose ir gebantys pasinaudoti naujausiomis medicinos technologijomis. Tai – tik viena galimų biochemiko karjeros sričių.

Medicininės ir veterinarinės biochemijos studijų programa ugdo tyrėjo erudiciją, biocheminių problemų sprendimo ir praktinio darbo gebėjimus, suteikia mokslinio darbo pagrindų, parengia studijoms magistrantūroje.

Ko mokysitės?

studijoslsmu.jpg (3266x4898)Studijų metu bus dėstomos tokios disciplinos, kaip bendroji biologija ir bendroji genetika,bendroji, neorganinė, organinė, bioorganinė chemija,biologinė fizika, informacinės technologijos, histologija,mikrobiologija, bendroji ir molekulinė patologija, žmogaus ir gyvūnų fiziologija, instrumentinės analizės metodai, klinikiniai hematologiniai ir imunologiniai tyrimai, biotechnologija ir genų inžinerija, ir kt.

Atliksite praktiką moderniose LSMU diagnostinėse laboratorijose, biomedicinos ir veterinarijos sričių mokslinėse laboratorijose.

Pagal ERASMUS+ ir kitas akademinių mainų programas galėsite išvykti studijoms ar praktikai į užsienio šalių universitetus.

Kuo dirbsite baigę studijas?

Asmenims, įgijusiems medicininės ir veterinarinės biochemijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, yra atviros durys biomedicinos technologo darbui sveikatos priežiūros institucijų laboratorijose. Tokią teisę suteikia Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2019 m. patvirtinta nauja medicinos norma „Biomedicinos technologas“.

Medicininės ir veterinarinės biochemijos bakalaurai yra laukiami ir kitų sričių laboratorijose, atliekančiose tyrimus, susijusius su žmogaus ir gyvūnų ligų diagnostika, aplinkos stebėsena, maisto ir žemės ūkio produktų bei žaliavų kontrole.

 

Tolesnių studijų galimybės

Baigus šią pirmosios pakopos universitetinių studijų programą, studijas galima tęsti LSMU ir kitų universitetų magistrantūros studijų programose.