Spausdinti

Visuomenės sveikata

appointment-appointment-book-blur-40568.jpg (3000x2000)Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslai

Studijų kryptis Visuomenės sveikata

Fakultetas Visuomenės sveikatos

Studijų trukmė 4 metai, forma – nuolatinė, baigus suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis

Visuomenės sveikatos studijų programa skirta rengti specialistus, turinčius gilių modernios visuomenės sveikatos žinių, mokslinio darbo pagrindų ir praktinių gebėjimų, kurių reikia visuomenės ir profesinės sveikatos poreikiams tenkinti. Tai specialistai, dirbsiantys visuomenės sveikatos priežiūros įstaigose, savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose, sveikatos ugdymo centruose, darbuotojų saugos ir sveikatos srityje. e-sveikatos sistemoje.

Kodėl verta studijuoti?

Visuomenės sveikatos specialisto darbas – atsakingas, sudėtingas ir įdomus. Globaliame pasaulyje šie specialistai pirmieji organizuoja priemones apsaugoti visuomenę gripo epidemijų ir kitų užkrečiamųjų ligų atvejais, atlieka triukšmo, oro taršos, kvapų ar cheminių medžiagų poveikio visuomenės sveikatai tyrimus, rengia sveikos gyvensenos rekomendacijas.

Tai specialistai, gebantys analizuoti, apibendrinti ir įvertinti didelį skirtingos su visuomenės sveikata susijusios informacijos kiekį.

Ko mokysitės?
visuomenessv1.jpg (1372x915)
Visuomenės sveikatos studijų programoje studentams greta sveikatos bei medicinos pagrindų žinių suteikiamos ir humanitarinių bei socialinių mokslų žinios. Dėstomos žmogaus fiziologijos, epidemiologijos, aplinkos ir darbo medicinos, psichikos sveikatos, šeimos medicinos pagrindų, ekstremalių situacijų valdymo ir kitos disciplinos. Studijų metu atliekama praktika.

Studijuodami turėsite išskirtinę galimybę papildomai studijuoti laipsnio nesuteikiančių gretutinių studijų programą Informatikos sistemos Vytauto Didžiojo universitete ir tapti išskirtiniais sveikatos priežiūros specialistais Lietuvoje. Valstybės mastu pirmenybę teikiamai e-sveikatos sistemos plėtrai stinga specialistų, turinčių įgūdžių naudoti programavimo kalbas, analizuoti didžiuosius ir atviruosius duomenis, vykdyti nuolatinę sveikatos duomenų stebėseną, kurti prognostinius modelius, planuoti ir optimizuoti visuomenės sveikatos intervencijas. Tai atvers papildomas profesinės savirealizacijos galimybes.

Pagal ERASMUS + ir kitas akademinių mainų programas galima išvykti praktikai ar studijoms į užsienio šalių universitetus.
 
Kuo dirbsite baigę studijas?

Baigę įgysite plačias galimybes siekti profesinės karjeros aukštumų, sprendžiant plataus spektro visuomenės sveikatos problemas (užkrečiamųjų ligų profilaktika, lėtinių ir neinfekcinių ligų prevencija, profesinė sveikata, sveikatos mokymai, sveikatos priežiūros valdymas ir kt.) visuomenės sveikatos, profesinės sveikatos, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistais visuomenės sveikatos centruose, savivaldybių sveikatos apsaugos skyriuose, visuomenės sveikatos biuruose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose.
 
Tolesnės studijų galimybės:

Įgytas kompetencijas galima tobulinti tęsiant studijas net trijose antrosios pakopos magistrantūros studijų programose: „Gyvensenos medicina“, „Visuomenės sveikatos vadyba“, „Taikomoji visuomenės sveikata“, taip pat kitose antrosios pakopos studijų programose, vėliau – rinktis mokslininko kelią ir studijuoti doktorantūroje.