Bakalauro studijų programa slaug.jpg (4066x2710)

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslai

Studijų kryptis – Slauga ir akušerija

Suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis, profesinė kvalifikacija bendrosios praktikos slaugytojas

Studijų trukmė – 4 metai (nuolatinės formos studijos, taikomas dieninis mokymosi būdas).

LSMU Slaugos studijų programa rengia bendrosios praktikos slaugytojus, kurie gebėtų savarankiškai slaugyti sergančius bei nepagydomus asmenis, atlikti slaugos bei gydomąsias procedūras, imti mėginius medicininiams tyrimams, mokėtų teikti skubią medicinos pagalbą, mokytų pacientus sveikos gyvensenos principų, tvarkytų medicininę dokumentaciją, mokėtų naudotis įvairiais medicinos instrumentais ir aparatūra.

Kodėl verta studijuoti?

Slaugytojai yra viena didžiausių sveikatos priežiūros specialistų grupių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visoje planetoje bet kurią minutę į pagalbą žmogui yra pasirengę atvykti apie 6 mln. slaugos specialistų. 100 000 mūsų šalies gyventojų tenka 743 slaugytojai. Slaugytojai – vieni paklausiausių specialistų Lietuvoje ir Europoje.

Renkantis šią studijų programą – svarbu geri bendravimo įgūdžiai, gebėjimas suprasti paciento išgyvenimus ir valdyti savo emocijas, atsakingumas, kantrybė, paslaugumas, pasitikėjimas savimi.

Ko mokysitės?  

Studijų programa vykdoma modulinio mokymo principu; teoriniai dalykai jungiami su klinikine praktika.

Dėstomi humanitariniai ir socialiniai bei biomedicinos mokslai: bendravimo ir psichologijos pagrindai, sveikatos priežiūros pagrindai, žmogaus anatomijos, mikrobiologijos, genetikos, farmakologijos, slaugos technikos, specialiosios, geriatrinės slaugos ir kiti dalykai. Klinikinei slaugos praktikai skiriama daugiau nei 2000 valandų praktika, atliekama kasmet; galima pasirinkti norimą miestą ir ligoninę, o pagal nustatytą praktikos pobūdį – ir skyrių.

Studijų metu galima išvykti studijoms ir profesinei praktikai pagal ERASMUS+ ir kitas mainų programas.   

Galima rinktis ištęstinę studijų formą – gali studijuoti asmenys, turintys aukštąjį neuniversitetinį biomedicinos mokslų krypties išsilavinimą ir bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją.

Kuo dirbsite baigę studijas?

Baigę šią studijų programą, galėsite dirbti bendrosios praktikos slaugytojais sveikatos priežiūros įstaigose, valstybinėse ir privačiose visų sveikatos priežiūros lygmenų įstaigose ir institucijose: ligoninėse, poliklinikose, vaikų gydymo ir ugdymo, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, globos namuose, pensionatuose ir pan., slaugyti ligonius namuose.

Tolesnės studijų galimybės


Įgijus slaugos bakalauro laipsnį ir bendrosios praktikos slaugytojo kvalifikaciją, studijas galima tęsti magistratūros studijų programose: „Slaugos lyderystė“ (ištęstinė forma, trukmė – 2,5 metų) ar „Išplėstinė slaugos praktika“ (trukmė – 2 metai).

Vėliau galima rinktis mokslininko kelią ir doktorantūros studijas.