Spausdinti

Kineziterapija

Bakalauro studijų programa

Nuolatinės formos studijos, taikomas dieninis mokymosi būdas

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslaikineziterapija2.jpg (6233x4160)

Studijų kryptis – Reabilitacija

Fakultetas – Slaugos

Studijų trukmė – 4 metai, forma – nuolatinė, baigus suteikiamas sveikatos mokslų  bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir kineziterapeuto profesinė kvalifikacija.

Kineziterapija – gydymas judesiu. Studijų programa rengia kineziterapeutus, kurie, taikydami naujausias mokslo žinias, ištyrę ir įvertinę paciento funkcinę būklę bei fizinį pajėgumą, judesiu bei fiziniais veiksniais gydytų po traumų ar ligų sveikstančius žmones, grąžintų ir palaikytų jų sveikatą ir fizinę būklę.

Kodėl verta studijuoti?

Ši studijų programa būsimiesiems specialistams suteikia platų, kompleksinį parengimą: dėstoma ne tik profesiniai, bet ir daug medicininių dalykų. Studentams dėsto didelę klinikinę patirtį įgiję kineziterapeutai, patirtimi dalijasi žinomi kviestiniai lektoriai iš užsienio universitetų.

Programos privalumas – puikus praktinis parengimas: praktika atliekama LSMU ligoninėje Kauno klinikos, galima tobulinti žinias ir įgūdžius stebint įvairius klinikinius atvejus.

Kineziterapeuto darbui reikia tokių savybių, kaip meilė žmonėms, noras jiems padėti, gebėjimas išklausyti. Reikalingos lyderio savybės, nuolatinis naujų profesinių žinių siekis, gebėjimas dirbti komandoje su kitų medicinos sričių specialistais. Kineziterapijos studijas verta rinktis tiems, kurie turi šių savybių ar užsibrėžę jas išsiugdyti.

Ko mokysitės?

Per pirmuosius dvejus studijų metus mokomasi bendrojo universitetinio lavinimo ir bazinių medicinos mokslų dalykų (citologija, genetika, fiziologija ir kt.), vėliau dėmesys skiriamas specialiosioms žinioms, praktiniams įgūdžiams, klinikiniam mąstymui ugdyti ir lavinti (neurologinių, ortopedinių, traumatologinių ligonių kineziterapija, reabilitacija ir kt.).

Svarbi šių studijų ypatybė –  net tūkstantis valandų praktikos. Studentai praktiką atlieka vienoje didžiausių ligoninių Baltijos šalyse – LSMU ligoninėje Kauno klinikos bei kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Galėsite išvykti studijoms ar praktikai į užsienio šalių universitetus pagal ERASMUS+ ar kitas akademinių mainų programas.

Išmoksite ištirti ir įvertinti įvairaus amžiaus žmonių funkcinę būklę, nustatyti kineziterapijos poreikį ir kineziterapinę diagnozę, sudaryti ir taikyti kineziterapijos programą bei vertinti jos efektyvumą. Išmanysite įvairių ligų ir traumų gydymo ir profilaktikos principus, ligų ir traumų sukeltus funkcinės būklės sutrikimus, priemones ir būdus jiems mažinti, koreguoti ir kompensuoti. Gebėsite integruoti ir naudoti atitinkamas biologijos, medicinos, humanitarinių psichologijos, socialinių, technikos ir kineziterapijos mokslų žinias, parinkti kineziterapijos metodus ir priemones, juos kūrybiškai taikyti bei koreguoti. 

Kuo dirbsite baigę studijas?

Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, absolventai puikiai parengiami savarankiškai dirbti iš karto po studijų. Visame pasaulyje ir Lietuvoje kineziterapeutų poreikis auga senstant visuomenei, ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei. 

Baigus studijas, galima dirbti kineziterapeutais ligoninėse, poliklinikose, reabilitacijos, socialinės reabilitacijos įstaigose, sveikatingumo centruose, privačiose klinikose, palaikomojo gydymo ir slaugos institucijose, sporto klubuose, kurie turi  licenciją sveikatos priežiūros veiklai teikti.

Tolesnės studijų galimybės

Įgytą kvalifikaciją galima tobulinti antrosios studijų pakopos – magistrantūros studijų programoje „Sveikatinimas ir reabilitacija“ ir specializuotis klinikinės, sporto, sveikatinimo fiziniais pratimais, vaikų reabilitacijos, ergoterapijos bendruomenėje srityse.