Spausdinti

Medicininė ir veterinarinė genetika

Bakalauro studijų programa

Studijų krypčių grupė – Gyvybės mokslaidrew-hays-206414-unsplash.jpg (3238x4857)

Studijų kryptis – Genetika

Studijų trukmė – 3,5 metų, forma – nuolatinė, baigus suteikiamas gyvybės mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis, biomedicinos technologo profesinė kvalifikacija.

Medicininės ir veterinarinės genetikos programa rengia kvalifikuotus genetikos specialistus dirbti medicininės ir veterinarinės genetikos bei su ja susijusiose srityse, kurie gebėtų savarankiškai, šiuolaikiniais analizės metodais, laikydamiesi geros laboratorijos praktikos bei bioetikos principų, atlikti genetinius tyrimus.

Kodėl verta studijuoti?

Medicininės ir veterinarinės genetikos programa skiriasi nuo kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų programų tuo, kad rengiami ne tik plataus profilio genetikai, bet ir specialistai, turintys ir medicinos, ir veterinarijos žinių.

Pastaraisiais metais Lietuvoje ir pasaulyje vis svarbesnę reikšmę įgyja laboratoriniai ir fundamentalieji genetiniai tyrimai, kurie atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, veterinarinėje ir maisto saugos tarnyboje, taikomųjų ir fundamentinių gamtos mokslų tyrimų laboratorijose.

Ko mokysitės?

Per pirmus ir antrus studijų metus įgysite svarbių gyvybės mokslams bazinių žinių bei įgūdžių, pagrįstų teorijos ir praktikos integracija, pabrėžiančių genetikos svarbą ir formuojančių profesinius įgūdžius.

Studijuosite tokias disciplinas, kaip ląstelės biologija, bendroji biologija, žmogaus ir laboratorinių gyvūnų anatomija bei  fiziologija, neorganinė, bendroji ir organinė chemija, bendroji, veterinarinė, augalų genetika, biologinė fizika. Mokysitės molekulinės biologijos, analizinės chemijos, embriologijos, raidos genetikos, imunologijos,  biotechnologijos ir genų inžinerijos, populiacinės ir ekologinės genetikos, epigenetikos, biostatistikos, bioinformatikos, ir kitų dalykų.

Laboratorinių ir praktikos darbų metu išmoksite naudotis naujausia mokomąja ir tiriamąja laboratorijų įranga, praktinių įgūdžių įgausite Klinikinės ir molekulinės gastroenterologijos laboratorijoje, Laboratorinės medicinos klinikoje ir kitose LSMU laboratorijose.

Pagal ERASMUS+ ir kitas akademinių mainų programas galėsite išvykti dalinėms studijoms ar praktikai į užsienio šalių universitetus.  

Kuo dirbsite baigę studijas?


Gyvybės mokslų bakalauro kvalifikacija reikalinga genetiko, dirbsiančio medicinos ir veterinarijos, maisto saugos, farmacijos, aplinkos saugos, biotechnologijos srityse, profesijai.

Tolesnių studijų galimybės

Galima rinktis Gyvybės mokslų ar gretimos srities magistro studijas LSMU ir kituose universitetuose, o vėliau - rinktis mokslininko kelią ir doktorantūros studijas.